Radio Białystok | Wiadomości | Kierowcy ignorują znak "STOP", przejeżdżając przez tory - zobacz wideo

Kierowcy ignorują znak "STOP", przejeżdżając przez tory - zobacz wideo

autor: Edyta Wołosik

13.08.2021, 07:09, akt. 10:34

Niektórych kierowców policjanci pouczali, innym wypisywali 100-złotowe mandaty i karali dwoma punktami karnymi. W czwartek (12.08) podlaska policja przeprowadziła akcję "Bezpieczny przejazd" z m.in. z wykorzystaniem drona.

źródło: podlaska policja
źródło: podlaska policja


0:00
0:00
Nie wszyscy kierowcy stosują się do znaku STOP - policyjna akcja "Bezpieczny przejazd" - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na wideo nakręconym z drona przez policjantów widać, jak kierowcy ignorują znak "STOP" i bez zatrzymania się lub tylko zwalniając, pokonują niestrzeżony przejazd drogowo-kolejowy.Funkcjonariusze przy pomocy drona wyłapywali kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego w okolicach i na przejazdach kolejowo-drogowych. Zatrzymywali nie tylko kierowców, ale i rowerzystów.

Zatrzymani tłumaczyli się różnie - głównie tym, że się spieszyli. Wielu z nich przyznało, że przed przejazdem nie zatrzymali się całkowicie, a jedynie zwolnili. I to przede wszystkim tych pouczano, a nie karano mandatem i punktami karnymi.


- Bezwzględnie trzeba zatrzymywać się przed przejazdem kolejowo-drogowym i rozglądać się, a także pamiętać, że zatrzymanie mamy, gdy obraz wokół nas się nie przemieszcza - podkreśla aspirant Michał Michalski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.


W tym roku w naszym regionie doszło do jednego wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym. W pierwszym półroczu odnotowano natomiast 23 kolizje, czyli o cztery więcej niż w całym 2020 roku.


| red: wsz, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejarze przypominają o zasadach bezpieczeństwa na torach

6.08.2021, 17:09

O zachowanie bezpieczeństwa podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych apelują kolejarze. W piątek (6.08) w Czarnej Białostockiej i kilkudziesięciu innych miastach w całej Polsce prowadzili akcję "Bezpieczny przejazd".


Będą wyższe kary dla pijanych kierowców - zapowiada rząd

16.07.2021, 07:27

Wysokość składki OC uzależniona od liczby punktów karnych; kasowanie punktów po upływie 2 lat, a także zaostrzenie kar m.in. w przypadku prowadzenia auta po pijanemu - to tylko niektóre założenia zmian w zakresie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, które przyjęła we wtorek (13.07) rada ministrów. Założenia zmian zostały przedłożone przez ministra infrastruktury.


"Odłóż smartfon i żyj!" na ulicach Łomży

29.06.2021, 18:23

"Odłóż smartfon i żyj" - takie hasło jest namalowane z obu stron przejścia dla pieszych przy rondach Hanki Bielickiej w Łomży. Napis jest bezpośrednio przed wejściem na przejście, a namalowali go uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4.


Akcja "Bezpieczny Przejazd - Szlaban na ryzyko!" w Podlaskiem

25.06.2021, 15:37

Ma przypominać o zachowaniu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Kolejną edycję kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd - Szlaban na ryzyko!" zainaugurowali w Lewickich-Stacji nieopodal Białegostoku podlascy kolejarze i Służba Ochrony Kolei.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 10:58

Dzień Rodziny w Hodyszewie

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok