Radio Białystok | Wiadomości | Wysokie Mazowieckie ma logo - to dwa łabędzie z rozpostartymi skrzydłami

Wysokie Mazowieckie ma logo - to dwa łabędzie z rozpostartymi skrzydłami

autor: Adam Dąbrowski

22.08.2021, 16:33, akt. 16:38

Zwrócone ku sobie dwa łabędzie z rozpostartymi skrzydłami, których wygięte szyje układają się w kształt serca - tak wygląda oficjalne logo miasta Wysokie Mazowieckie.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Białym ptakom na błękitnym tle - podobnie jak w herbie miasta towarzyszy hasło "Wysokie Mazowieckie rozwija skrzydła". Autorem zwycięskiego projektu, którego praca uznana została za najlepszą spośród siedemdziesięciu zgłoszonych propozycji, jest Wiktor Kubuj, który od września rozpocznie naukę w wysokomazowieckim liceum ogólnokształcącym.

- Grafika to było dotychczas moje hobby, coś co pozwalało mi się zrelaksować, ale ten sukces dodał mi skrzydeł i być może wpłynie na wybór dalszej drogi życiowej - zastanawia się autor zwycięskiego projektu.

Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko przyznaje, że jego miasto i tak było rozpoznawalne, ale dodatkowa forma promocji może mu jeszcze pomóc.

- Jesteśmy miastem, które nie jest zadłużone, które cały czas się rozwija i rozrasta, budujemy nowe domy i ulice, ale mam też zgłoszenia z wielu firm, że poszukują pracowników. Może przez to logo i hasło dotrzemy do ludzi, którzy zechcą związać z Wysokiem Mazowieckiem swoją przyszłość - mówi Jarosław Siekierko.

Nagrodą za zwycięstwo w konkursie na logo i hasło promujące miasto był czek na 1 tys. zł. do zrealizowania w którymś ze sklepów działających w Wysokiem Mazowieckiem.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem otrzymało 400 tys. zł od władz województwa

13.08.2021, 16:49

Prawie 150 uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem weźmie udział m.in. w ponadprogramowych stażach zawodowych i warsztatach pracy. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał placówce na ten cel ponad 400 tysięcy złotych unijnego dofinansowania.


W Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem działa nowy Oddział Pediatryczny

28.06.2021, 14:42

Nowoczesny, dobrze wyposażony i przede wszystkim komfortowy. Taki jest nowy Oddział Pediatryczny w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem.


Wysokie Mazowieckie: Marek Kajurek nowym przewodniczącym rady miejskiej

25.06.2021, 15:52

Marek Kajurek został nowym przewodniczącym rady miejskiej Wysokiego Mazowieckiego. Był jedynym zgłoszonym kandydatem i w tajnym głosowaniu zdobył poparcie dwunastu z czternastu radnych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok