Radio Białystok | Wiadomości | Poseł Krzysztof Truskolaski będzie kandydował na szefa PO w Podlaskiem

Poseł Krzysztof Truskolaski będzie kandydował na szefa PO w Podlaskiem

12.09.2021, 18:33, akt. 18:56

Poseł Krzysztof Truskolaski będzie kandydował na szefa Platformy Obywatelskiej w województwie podlaskim. Ogłosił to podczas konferencji prasowej w Białymstoku i rozpoczął kampanię wyborczą wewnątrz partii.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Wybory przewodniczącego podlaskiej PO mają się odbyć pod koniec października. Przewodniczącym PO w Podlaskiem od wielu lat jest poseł Robert Tyszkiewicz. 


- Nieco ponad dwa miesiące temu do polskiej polityki wrócił premier Donald Tusk. Jako przewodniczący PO dał nam nową siłę, pokazał, że Platforma Obywatelska może znowu wygrać z PiS-em. Nowa nadzieja, nowa energia, nowe pomysły, ale również strategia - tego dzisiaj potrzebuje podlaska PO. Mamy wspaniały potencjał, doświadczonych działaczy i bardzo, ale to bardzo pracowitych ludzi, którzy nie zawsze byli wykorzystywani do ciężkiej pracy. Dlatego to musimy zmienić. PO będzie wygrywać wybory w województwie podlaskim - powiedział poseł Truskolaski.


Dodał, że kandyduje, bo trzeba "wskrzesić energię", pokazać, że jest strategia i silna drużyna do działania. Truskolaskiego wspierali m.in. radni miejscy z Białegostoku, działacze PO z Suwałk, Łomży, Hajnówki, Wysokiego Mazowieckiego.

Przewodniczący Rady Miasta Białegostoku Łukasz Prokorym, sekretarz wojewódzkich struktur PO, powiedział, że zapowiedź posła Truskolaskiego o kandydowaniu na szefa PO w regionie, to "niezwykle ważne" wydarzenie dla partii w regionie. Mówił, powołując się na wynik posła Truskolaskiego z ostatnich wyborów parlamentarnych (ok. 37 tys. głosów), że wyborcy chcą zmiany lidera PO w regionie i "wskazali, że tym liderem jest poseł Krzysztof Truskolaski".


- Jestem przekonany, że tak jak Donald Tusk swoim powrotem wniósł nową siłę, nową energię do krajowej PO, to Krzysztof Truskolaski wniesie tę nową energię, nową siłę do podlaskiej Platformy, a dzięki tej energii, tej sile, wygramy wybory samorządowe i parlamentarne w roku 2023 - mówił Prokorym.

Z kolei Łukasz Prokorym ma startować na szefa białostockich struktur Platformy Obywatelskiej. Wybory regionalnych władz partii w naszym regionie zaplanowano na 23 października.

Krzysztof Truskolaski ma 31 lat. Jest posłem drugą kadencję. Posłem został w 2015 r., startując z listy Nowoczesnej. Od 2018 r. jest w sejmowym klubie Koalicji Obywatelskiej. W PO jest od 2019 r. W tym samym roku z listy tej partii zdobył mandat posła. Z wykształcenia jest ekonomistą. Jest synem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. 


źródło: PAP | red: zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Stan wyjątkowy, służba zdrowia, ćwiczenia wojskowe

6.09.2021, 13:59

Jak zagłosują podlascy posłowie w sprawie stanu wyjątkowego, co mówią o protestach w ochronie zdrowia, jak oceniają ćwiczenia wojskowe na Białorusi i w Polsce.


Propozycje Polskiego Ładu, fotowoltaika, protesty pielęgniarek

7.06.2021, 12:26

Bardzo szczegółowo analizowane są propozycje Polskiego Ładu. Wszyscy zastanawiają się, ile na tym zyskają, a ile stracą.


Ponad 240 działaczy podlaskiej PO staje w opozycji do swojego szefa Roberta Tyszkiewicza

13.05.2021, 13:46

Ponad 240 podlaskich działaczy Platformy Obywatelskiej podpisało się pod listem otwartym do przewodniczącego partii Borysa Budki. Krytykują w nim swojego szefa Roberta Tyszkiewicza.


Posłowie Truskolaski i Krajewski chcą komisji infrastruktury ws. drogi Białystok-Augustów

27.04.2021, 20:15

Podlascy posłowie Krzysztof Truskolaski (KO) i Stefan Krajewski (KP-PSL) chcą, aby minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przedstawił na posiedzeniu sejmowej komisji infrastruktury aktualne informacje związane z planami dotyczącymi drogi krajowej nr 8 na odcinku Białystok-Augustów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatramenic181 - Fotolia.com
REGION
14.01.2022, 16:36, akt. 16:41

W Sejnach będzie fabryka leków

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok