Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku powstały kolejne historyczne przystanki

W Białymstoku powstały kolejne historyczne przystanki

autor: Edyta Wołosik

25.05.2022, 15:32, akt. 15:46

Targowisko przy ulicy Bema i teren w pobliżu Białostockiego Teatru Lalek. To kolejne miejsca w Białymstoku oznaczone w ramach akcji "Przystanki historyczne".

fot. mat. pras.
fot. mat. pras.


Do tej pory były trzy. "Czwarty informuje o nieistniejącym już targowisku przy ul. Bema, które było nie tylko miejscem handlowym, ale też miejscem spotkań" - mówi pomysłodawca inicjatywy radny Marek Tyszkiewicz.  

"Dziś oznaczono też jeszcze jeden przystanek poświęcony nieistniejącej już dzielnicy, czyli Chanajkom, które były w rejonie obecnych ulic m.in. Kalinowskiego i Odeskiej" - mówi Joanna Szmidt-Bura z Galerii imienia Sleńdzińskich. 

To czwarty i piąty przystanek oznaczony w ten sposób.  

Pierwszy - informujący o historii pobliskiego Rynku Siennego, jest przy ul. Legionowej, na drugim - u zbiegu ulic: Lipowej i Nowy Świat jest tablica o dawnym kinie "Pokój", natomiast trzeci na ulicy 11 Listopada przypomina historię tramwajów konnych. 

Projekt zakończy się na początku lipca. Ostatni przystanek do oznaczenia mogą wybrać mieszkańcy. Szczegóły są na facebookowym profilu Galerii imienia Sleńdzińskich.  


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku powstał nowy przystanek informujący o historii miasta

26.04.2022, 12:06

To półmetek akcji "Przystanki historyczne" w Białymstoku. We wtorek (26.04) w kolejnym miejscu pojawiła się tablica z informacjami z przeszłości.


Na przystanku autobusowym u zbiegu ul. Lipowej i Nowy Świat w Białymstoku pojawiła się tablica z informacjami o kinie "Pokój"

9.03.2022, 13:25

To kolejna odsłona akcji "Przystanki historyczne". Na przystanku autobusowym u zbiegu ulic: Lipowej i Nowy Świat w Białymstoku pojawiła się tablica z informacjami o znajdującym się w pobliżu charakterystycznym miejscu. Tym razem to budynek dawnego kina "Pokój".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów

vasia111, Fotolia.com
REGION
6.07.2022, 07:12, akt. 07:46

61-letni mężczyzna utonął w Narwiźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok