Radio Białystok | Wiadomości | Posłowie Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami Łomży

Posłowie Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami Łomży

autor: Adam Dąbrowski

29.06.2022, 18:26, akt. 18:37

Kilkudziesięciu mieszkańców Łomży wzięło udział w spotkaniu z posłami Krzysztofem Truskolaskim i Robertem Tyszkiewiczem.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


To część akcji parlamentarzystów Platformy Obywatelkskiej pod hasłem "1000 spotkań".


- Rozmowy z mieszkańcami miast, miasteczek i wsi mają pomóc przygotować program, z którym Platforma Obywatelska pójdzie do najbliższych wyborów - wyjaśnił organizujący spotkanie w Łomży przewodniczący miejskich struktur tego ugrupowania Piotr Serdyński.


Dla podlaskich polityków to kolejne takie spotkanie, dlatego wiedzą, jakie tematy są poruszane najczęściej - mówi poseł Krzysztof Truskolaski.


- Najczęściej mieszkańcy mówią o tym, że w Polsce jest po prostu drogo. Będziemy szukać rozwiązań, ale również proponować nasze rozwiązania, które jako Platforma Obywatelska złożyliśmy już w Sejmie. To między innymi zamrożenie raty kredytu na poziomie z grudnia 2021 roku czy emitowanie tak zwanych obligacji antydrożyźnianych, które byłyby oprocentowane na poziomie inflacji - mówi poseł Truskolaski.

 

Politycy nie ukrywają, że akcja "1000 spotkań" to także początek kampanii przed wyborami, które w terminie konstytucyjnym powinny odbyć się w przyszłym roku.


- Takie spotkania z mieszkańcami w bezpośrednim dialogu mają przygotować Platformę Obywatelską do zwycięskich wyborów parlamentarnych i samorządowych za rok. Rozmawiamy, słuchamy się nawzajem, przygotowujemy program, przygotowujemy struktury, mobilizujemy się do tego, aby wykorzystać ten szansę, która Polsce, województwu podlaskiemu i Łomży po prostu się należy - mówi poseł Robert Tyszkiewicz.


Za rok powinny odbyć się także wybory samorządowe, dlatego na spotkanie posłów z mieszkańcami, sympatykami i działaczami w komplecie przyszli także miejscy radni - członkowie Platformy Obywatelskiej.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


fot. Katarzyna Turowicz
REGION
15.08.2022, 14:06, akt. 14:14

Jarmark Kamedulski w Wigrach
Jesus Imaz, 1.08.2021, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
14.08.2022, 20:23, akt. 20:57

Jesus Imaz: Wracamy do gry
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok