Radio Białystok | Wiadomości | Łomżyńscy radni szukają oszczędności

Łomżyńscy radni szukają oszczędności

autor: Adam Dąbrowski

28.09.2022, 20:07, akt. 22:00

Łomżyńscy radni odwołali wiceprzewodniczącego rady miejskiej i zmniejszyli liczbę komisji. Wnioski rozpatrywane na sesji skierowała grupa samorządowców, która argumentowała to koniecznością oszczędności.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Już podczas sesji ich wnioskodawcom zwrócono uwagę, że odwołanie wiceprzewodniczącego nie wygeneruje żadnych oszczędności. W statucie miasta jest bowiem zapis, że w prezydium rady musi być przewodniczący i wiceprzewodniczący, więc na kolejnej sesji prawdopodobnie trzeba będzie powołać nowego radnego na to stanowisko.

Niemniej w tajnym głosowaniu 12 radnych było za odwołaniem z tej funkcji Andrzeja Grzymały. Jedna osoba była przeciwna i jedna wstrzymała się od głosu. Natomiast cały klub radnych prezydenta Mariusza Chrzanowskiego odmówił wzięcia udziału w głosowaniu, ponieważ odwoływany wiceprzewodniczący jest także szefem tego klubu.

Nieco bardziej burzliwe dyskusje wzbudziła propozycja likwidacji wszystkich stałych komisji rady poza dwiema, których istnienie zapisane jest w ustawie o samorządzie gminnym. Oszczędności dla budżetu wyliczono w tym przypadku na około 10 tys. zł rocznie. I może dlatego w tym głosowaniu pomysł taki poparło 13 radnych, zaś przeciwnych było ośmioro.

Tak więc w radzie miejskiej Łomży pozostały obecnie tylko komisja rewizyjna oraz komisja skarg wniosków i petycji. A kto będzie nowym wiceprzewodniczącym rady, dowiemy się prawdopodobnie w październiku.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok