Radio Białystok | Wiadomości | Dobrzyniewo Duże będzie mieć nową siedzibę urzędu gminy

Dobrzyniewo Duże będzie mieć nową siedzibę urzędu gminy

autor: Grzegorz Pilat

1.10.2022, 12:24, akt. 13:14

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mogli łatwiej i szybciej załatwić swoje sprawy. W Dobrzyniewie Dużym już wkrótce rozpocznie się budowa nowej siedziby gminy. Dwupiętrowy budynek ma powstać naprzeciw istniejącej placówki.

Fotolia.com
Fotolia.com

Wójt Dobrzyniewa Dużego Wojciech Cybulski mówi, że na tej inwestycji zyskają przede wszystkim mieszkańcy, ale ułatwi to też pracę urzędnikom.


- Pracownicy są pozapychani. W jednym pokoju pracują po trzy osoby. Nie mają dobrych warunków do pracy. Interesanci też mają trudne warunki do załatwiania swoich spraw. Ten budynek, który w tej chwili mamy, pochodzi z lat 70. Przez ten czas warunki się zmieniły, mamy dodatkowe wyzwania i zadania. Już musieliśmy wyeksmitować Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z tego obiektu, bo brakowało miejsca dla innych pracowników urzędu. Miejmy więc nadzieję, że teraz w nowym obiekcie mieszkańcy będą mogli spokojnie i komfortowo załatwiać wszystkie sprawy - tłumaczy wójt Wojciech Cybulski.


Dzięki budowie wszystkie sprawy będzie można załatwić w jednym miejscu.


- Powstanie dwupiętrowy budynek o powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych. Na parterze na pewno powstanie biuro obsługi interesantów. Będzie też sala konferencyjna, w której będziemy obradować. W piwnicy będzie archiwum dostosowane do przepisów. Budynek będzie też dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Będzie tam m.in. winda. Będziemy otwarci na wszystkich i myślę, że mieszkańcy, mimo tego, że jest to ogromna inwestycja, zrozumieją potrzebę i też będą się cieszyć z nowego obiektu - dodaje Wojciech Cybulski.


Wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz podkreśla, że to bardzo ważna inwestycja.


- Po 50 latach gmina Dobrzyniewo Duże w końcu będzie miała urząd z prawdziwego zdarzenia. Jest to komfort nie tylko dla urzędników, którzy tu pracują, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Dobrzyniewo jest gminą położoną w otulinie Białegostoku, coraz więcej ludzi tu się przeprowadza, więc z wielu względów inwestycja, która się rozpoczyna, jest niezwykle ważna - tłumaczy wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.


Koszt budowy nowej siedziby gminy Dobrzyniewo Duże to ponad 12 milionów złotych. Przeszło 10 milionów to rządowe dofinansowanie m.in. z programu "Polski Ład". Prace mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Koniec planowany jest w listopadzie 2023 roku.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 18:51

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta CupDzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok