Radio Białystok | Wiadomości | Charytatywne misie na rzecz dzieci z Ukrainy

Charytatywne misie na rzecz dzieci z Ukrainy

autor: Iza Serafin

25.11.2022, 15:11, akt. 16:00

Do kupowania tych zabawek w przypadającym Światowym Dniu Pluszowego Misia zachęca Fundacja Świętego Mikołaja.

źródło: mikolaj.org.pl
źródło: mikolaj.org.pl

- Rozpoczynamy tę akcję wspólnie z jedną ze znanych sieci handlowych - mówi Izabela Stawnicka z Fundacji. Ja informuje, charytatywne misie w nowych ubrankach będą dostępne w sklepach sieci Pepco w całej Polsce co najmniej przez najbliższych 10 miesięcy, więc można będzie dać je komuś w prezencie z różnych okazji.

Cały dochód ze sprzedaży będzie przekazany na pomoc dzieciom z Ukrainy, a dokładnie na działalność Przystani Świętego Mikołaja, czyli świetlic, gdzie mogą one liczyć na opiekę i wsparcie edukacyjne.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski przybyło około pół miliona ukraińskich dzieci w wieku szkolnym. Działacze Fundacji Świętego Mikołaja podkreślają, że starają się wspierać je w sposób systemowy we współpracy z lokalnymi partnerami zgodnie z dewizą "rozumieć i pomagać".

Fundacja Świętego Mikołaja od 1998 roku pomaga dzieciom w potrzebie. Specjalizuje się w wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Od 2010 roku prowadzi ogólnopolski program stypendialny dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin we współpracy z ponad 300 szkołami z całego kraju oraz program pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Wspiera i szkoli młodzież na lokalnych liderów w ramach projektu Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. W czasie pandemii fundacja przekazywała uczniom w najtrudniejszej sytuacji komputery do nauki zdalnej. Od 2018 roku Fundacja wspiera dzieci z Aleppo w Syrii, a od 2019 roku - dzieci z Ukrainy.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W białostockim Teatrze Dramatycznym powstaje spektakl o wojnie na Ukrainie

22.11.2022, 12:46

O wojnie na Ukrainie będzie opowiadał polsko-ukraińsko-litewski spektakl, który powstaje w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w ramach projektu "Kierunek Ukraina". Premiera odbędzie się 3 grudnia.


Fundacja "Dialog" apeluje o wsparcie uchodźców

18.11.2022, 12:31

Brakuje ubrań, a przede wszystkim produktów spożywczych. Białostocka Fundacja "Dialog" apeluje o wsparcie uchodźców, zarówno tych, którzy trafiają do naszego kraju z granicy polsko-białoruskiej, jak i obywateli Ukrainy.


Podlascy wolontariusze dostarczyli podopiecznym domu dziecka pod Kijowem żywność i ubrania [zdjęcia]

13.11.2022, 16:38

Ponad 60 dzieci mieszka w domu dziecka pod Kijowem, do którego dotarli dzisiaj (13.10) wolontariusze z naszego województwa.


W kościołach trwają zbiórki do puszek na rzecz Ukrainy - Caritas zachęca też do tworzenia paczek

13.11.2022, 11:57

Pod hasłem "Uleczyć tęsknotę" obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - w tym roku poświęcony pomocy Ukrainie. Jego organizatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W kościołach trwają zbiórki do puszek na rzecz Ukrainy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok