Radio Białystok | Wiadomości | "Choroszcz mistrzem Polski Retro Ligi 2021/2022" - wystawa poświęcona zawodnikom Strzelca Białystok

"Choroszcz mistrzem Polski Retro Ligi 2021/2022" - wystawa poświęcona zawodnikom Strzelca Białystok

autor: Marcin Mazewski

25.11.2022, 21:08, akt. 4.12.2022, 09:48

W Choroszczy można podziwiać wystawę plenerową z mistrzowskich sezonów tamtejszej drużyny Strzelca Białystok w Retro Lidze.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
"Choroszcz mistrzem Polski Retro Ligi 2021/2022" - wystawa poświęcona zawodnikom Strzelca Białystok - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Retro Liga - to ogólnopolskie rozgrywki piłkarskie prezentujące futbol z czasów międzywojennych. Założycielem drużyny zdobywającej tytuły Mistrza Polski jest nasz radiowy kolega - Jacek Dąbrowski.

- Zebraliśmy zdjęcia z dwóch lat naszych występów w Retro Lidze. Są zdjęcia amatorskie, ale też skorzystaliśmy z uprzejmości dziennikarzy, którzy śledzili nasze rozgrywki. Jest to pamiątka i dokumentacja dokonań drużyny, która zdobyła dwa tytuły Mistrza Polski - mówi Jacek Dąbrowski.

Wystawa „Choroszcz mistrzem Polski Retro Ligi 2021/2022” prezentuje zdjęcia nie tylko współczesnej drużyny Strzelca, ale przede wszystkim archiwalne fotografie i plakaty drużyny, pochodzące z międzywojnia. Zobaczymy też stylistykę dawnych strojów, piłki i sportowy ekwipunek zawodników.

Dla zawodników Strzelca i ich rodzin tytuły, jak i sama wystawa to powód do dumy. Dla mieszkańców, a w szczególności młodzieży to zachęta do uprawiania sportu, ale też zagłębienia się w historię nie tylko futbolu.

Jak podkreślał burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, drużyna Strzelca promuje miejscowość w różnych zakątkach Polski, dlatego warto, aby mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej o samej Retro Lidze.

Otwarcie wystawy było połączone z mistrzowską fetą.Wystawę tę plenerową na Placu Brodowicza, jak i wewnątrz M-GCKiS w Choroszczy można podziwiać do końca roku.

| red: maj, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Strzelec Białystok z Choroszczy ponownie mistrzem Retro Ligi [zdjęcia, wideo]

8.10.2022, 19:15

Drużyna Strzelca Białystok z Choroszczy obroniła tytuł mistrza Polski w Retro Lidze. To ogólnopolskie rozgrywki piłkarskie, w której amatorzy odtwarzają przedwojenne drużyny.


Drużyna WKS 42. Pułku Piechoty rozegrała w Białymstoku pierwszy mecz w rozgrywkach Retro Ligi [zdjęcia]

28.05.2022, 07:49

Retro Liga skupia zespoły, które odtwarzają przedwojenne kluby sportowe. W meczu na stadionie w Zwierzyńcu białostoczanie, którzy debiutują w rozgrywkach zremisowali z WKS Grodno 0:0.


Przedwojenne stroje, piłka, zasady gry i efektowny debiut drużyny z Choroszczy w Retro Lidze [zdjęcia]

8.05.2021, 07:47

To był wyjątkowy mecz piłki nożnej w Choroszczy. Niedawno powstała tam drużyna retro futbolu - Strzelec Białystok Choroszcz, która zadebiutowała dziś w Retro Lidze.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok