Radio Białystok | Wiadomości | Białostocki sąd ma ogłosić wyrok ws. śmiertelnego wypadku przy przycinaniu drzew na Rynku Kościuszki

Białostocki sąd ma ogłosić wyrok ws. śmiertelnego wypadku przy przycinaniu drzew na Rynku Kościuszki

autor: Marta Nazarko

1.12.2022, 07:10, akt. 07:39

Białostocki sąd ma w czwartek (1.12) ogłosić wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku przy przycinaniu drzew w centrum miasta.

Fotolia.com
Fotolia.com

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło ponad 4 lata temu na Rynku Kościuszki. Ramię podnośnika złamało się i z kosza - z dużej wysokości - wypadły dwie osoby. Jeden mężczyzna zginął, drugi został ciężko ranny i to on - zdaniem śledczych - ponosi odpowiedzialność, bo jako kierujący pracami, odpowiednio ich nie zabezpieczył. Jest oskarżony o to, że nie dopełnił swoich obowiązków i naraził pracownika na utratę życia. Prokurator żąda kary roku więzienia w zawieszeniu.

Obrona zwraca uwagę, że to nie oskarżony odpowiadał za zapewnienie bezpieczeństwa, bo to nie on był pracodawcą. Ponadto dopuszczono do użytku sprzęt, który - jak się okazało - był już wysłużony. Ten podnośnik miał ponad 20 lat. Jak ocenił biegły - do pęknięcia doszło wskutek zmęczenia materiału.

Obrońcy uważają też, że 42-letni oskarżony również jest ofiarą - po wypadku nigdy nie wrócił do zdrowia i sprawności fizycznej i wymaga stałej opieki. Domagają się uniewinnienia. Co ciekawe uniewinnienia chce też żona pokrzywdzonego występująca jako oskarżycielka posiłkowa.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Śmiertelny wypadek przy przycinaniu drzew w centrum Białegostoku - sąd przesłuchał biegłego oraz świadka

22.04.2022, 08:14

Oprócz kasków nie było innych zabezpieczeń - tak mówił przed sądem jeden ze świadków w sprawie śmiertelnego wypadku przy przycinaniu drzew w centrum Białegostoku. Chodzi o zdarzenie, do którego doszło prawie 4 lata temu na Rynku Kościuszki.


Rozpoczął się proces ws. śmiertelnego wypadku przy przycinaniu drzew w centrum Białegostoku

17.06.2021, 16:31

Mężczyzna kierujący pracami przy przycinaniu drzew w centrum Białegostoku odpowiada przed sądem w związku z tragicznym wypadkiem. Chodzi o zdarzenie, do którego doszło prawie 3 lata temu na Rynku Kościuszki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK


Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok, 3.02.2023, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
3.02.2023, 23:30, akt. 4.02.2023, 00:01

Bartosz Bida: Ten punkt trzeba szanować [wideo]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok