Radio Białystok | Wiadomości | W Porytem w gminie Stawiski oddano do użytku dwukilometrowy odcinek drogi i nowy most na rzece Mogilna

W Porytem w gminie Stawiski oddano do użytku dwukilometrowy odcinek drogi i nowy most na rzece Mogilna

autor: Adam Dąbrowski

9.12.2022, 17:47, akt. 17:55

To dwie inwestycje, chociaż na tej samej drodze - w Porytem w gminie Stawiski oddano do użytku po remoncie dwukilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 648 i nowy most na rzece Mogilna.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
W Porytem oddano do użytku dwukilometrowy odcinek drogi i nowy most na rzece Mogilna - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Przebudowa drogi za prawie 3 mln zł to inwestycja z budżetu województwa, do budowy mostu, który kosztował ponad dwukrotnie więcej, województwu udało się zdobyć 50-procentowe dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury.

Dla mieszkańców Porytego, Korzenistych i sąsiednich miejscowości to najkrótsza droga do gminy, dla innych kierowców - część trasy łączącej drogi krajowe 63 i 61 lub - w bardziej ogólnym ujęciu - Miastkowo przez Nowogród ze Stawiskami.

Mieszkańcy Porytego nie pamiętają już nawet o tym, że z powodu tej budowy przez kilka miesięcy musieli jeździć o wiele dłuższym objazdem; gotowi są na dalsze takie wyrzeczenia, żeby tylko remont całej drogi do Stawisk został dokończony.

A dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski zapewnia, że przebudowa brakującego, niespełna dwukilometrowego odcinka czekającego na podobny remont, rozpocznie się już w przyszłym roku.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wyremontowano drogę między miejscowościami Kozioł i Łacha - w powiecie kolneńskim

2.12.2022, 20:00

To kolejny odcinek tej drogi, który ma nową nawierzchnię. W piątek (2.12) oficjalnie oddano do użytku - prawie pięciokilometrowej długości - odcinek drogi między miejscowościami Kozioł i Łacha, w powiecie kolneńskim.


Trzy drogi oddano oficjalnie do użytku w gminie Zbójna - mają w sumie ponad sześć kilometrów

22.11.2022, 15:45

Trzy drogi w gminie Zbójna - o łącznej długości ponad 6 kilometrów - oficjalnie oddano we wtorek (22.11) do użytku. Po modernizacji zyskały nawierzchnię asfaltową.


W Nomikach przy polsko-białoruskiej granicy oddano do użytku pierwszy odcinek zapory elektronicznej [zdjęcia, wideo]

18.11.2022, 14:16

W piątek (18.11) minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, wiceszef MSWiA Maciej Wąsik oraz komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga odwiedzili Podlaski Oddział Straży Granicznej w związku z zakończeniem prac przy pierwszym odcinku bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej.


W Ciechanowcu oddano do użytku największy w regionie internat [zdjęcia]

14.11.2022, 18:22

Są tam miejsca dla 220 uczniów. W Ciechanowcu oddano do użytku nowy internat Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok