Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie: ponad 5 tys. firm utworzonych dzięki dofinansowaniu z UE w ciagu 8 ostatnich lat

Podlaskie: ponad 5 tys. firm utworzonych dzięki dofinansowaniu z UE w ciagu 8 ostatnich lat

autor: Edyta Wołosik

13.01.2023, 16:20, akt. 16:56

Tworzenie nowych firm, kolejnych miejsc pracy i staże zawodowe - m.in. na to przeznaczono w naszym regionie pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego dotyczące projektów rynku pracy.

fot. Paweł Krukowski/UMWP
fot. Paweł Krukowski/UMWP


0:00
0:00
Ponad 5 tys. firm powstało w Podlaskiem dzięki pieniądzom z UE - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W piątek (13.01) w Białymstoku podsumowano osiem ostatnich lat ich realizacji.

Była to też okazja, by porozmawiać z tymi, którzy ze wsparcia skorzystali. Jedną z takich osób jest Jakub Daniłowicz, który skorzystał z dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej, a którego firma zajmuje się fotografią i produkcją filmową. - Dotacja zachęciła do założenia własnej firmy, dała możliwość zakupu nowego sprzętu, a to dało większe możliwości i komfort pracy - podkreślał.

W naszym regionie w ostatnich ośmiu latach dofinansowanie projektów rynku pracy wyniosło ponad 420 milionów złotych. Dzięki temu m.in. powstało ponad 5300 firm, doposażono około 1400 nowych miejsc pracy, a 14 tysięcy osób skorzystało ze staży zawodowych.

Takie wsparcie będzie kontynuowane. - Nadal będziemy rozwijać i wspierać przedsiębiorczość, nadal będziemy udzielać dotacji bezzwrotnych, bo jest do tego uzasadnienie, biorąc pod uwagę specyfikę naszego regionu i sytuację na rynku pracy, ale chcemy też jeszcze bardziej nastawić się na indywidualne podejście do każdej osoby - zaznaczył wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku Hubert Ostapowicz.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Artur Kosicki

11.01.2023, 08:09

- Pierwszymi rzeczami, które będziemy brali pod uwagę przy konkursach z Funduszy Europejskich, są rzeczy związane z odnawialnymi źródłami energii, bo chcemy odpowiedzieć na rosnące ceny energii. Też istotnymi kwestiami są projekty strategiczne i rzeczy skierowane do przedsiębiorców.


1,3 mld euro z UE w nowym programie Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027

10.01.2023, 14:56

1,3 mld euro z UE będzie miało woj. podlaskie z nowego programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027. Program zainaugurowano we wtorek (10.01) w Białymstoku z udziałem ministra funduszy i polityki regionalnej Grzegorza Pudy, władz regionu i przedstawicieli KE.


Osiem podlaskich samorządów otrzyma dotacje z konkursu „Bezpieczny pieszy”

9.12.2022, 10:53

W Bielsku Podlaskim pojawią się wyniesione przejścia dla pieszych, a w Dąbrowie Białostockiej miasteczko rowerowe - w sumie osiem podlaskich samorządów otrzyma dotacje z konkursu „Bezpieczny pieszy”.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok