Radio Białystok | Wiadomości | Jacek Sasin: będziemy się skupiać na tym, aby cała Polska rozwijała się równomiernie

Jacek Sasin: będziemy się skupiać na tym, aby cała Polska rozwijała się równomiernie

autor: Marta Sołtys

25.02.2023, 14:42, akt. 15:02

Dalsze wsparcie miasta oraz całego województwa zapowiedział w sobotę (25.02) w Augustowie wicepremier Jacek Sasin.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Mówił, że rozwój naszego regionu, dawnej zwanego Polską B, ma być równomierny z resztą kraju. Jak zaznaczał, jest to element szerszego planu rządu Prawa i Sprawiedliwości.


Idąc do wyborów w 2015 roku wyraźnie powiedzieliśmy, że chcemy zerwać z polityką, polegającą na wspieraniu tylko największych ośrodków miejskich, a chcemy skupić się na równomiernym rozwoju całego państwa. Dotrzymaliśmy słowa. Szczególnie skupiamy się na Polsce wschodniej, ponieważ jest to najsłabiej rozwinięty rejon naszego kraju. Województwo podlaskie wciąż należy do pięciu najuboższych regionów w  Polsce - mówi wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

 

Tylko w ostatnich latach do Augustowa trafiło 80 milionów złotych z rządowych programów oraz 60 milionów złotych z urzędu marszałkowskiego.


Przed nami inwestycja o wartości 35 milionów złotych, z czego 30 milinów złotych pochodzi z funduszy rządowych. Również inne tutejsze przedsięwzięcia były wspierane, na przykład w infrastrukturę miejską, czyli w ulice lub szkoły. To są realne i konkretne działania. Jest to całokształt działań, które podejmujmy, aby mieszkańcy tych ziem mogli czuć się pełnowartościowymi obywatelami polskiego państwa - dodał Jacek Sasin.

 

Zabytowy dworzec w Augustowie będzie wyremontowany

Podczas konferencji prasowej burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk wraz z wiceprezes PKP SA Krzysztofem Gołębiewskim podpisali list intencyjny w sprawie przekazania spółce dworca. Obiekt w najbliższych latach ma zostać wyremontowany. Koszt tych prac szacuje się na ponad 6,5 miliona złotych.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jacek Sasin: Mamy kryzys energetyczny, ale nikt nie zachęca, aby palić w piecach śmieciami

4.09.2022, 14:27

Mamy bezprecedensowy kryzys energetyczny i sytuacja zmusza nas do podejmowania działań niestandardowych, ale nikt nie zachęca, by palić w piecach śmieciami - mówił w niedzielę (04.09) w Sokołach wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.


Jacek Sasin: nie powinno być problemu z dostępnością węgla [zdjęcia]

23.07.2022, 18:05

Nie powinno być w tym roku problemu z dostępności węgla - mówił w sobotę (23.07) w Radziłowie wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Podkreślał też, że są podejmowane działania jak sprowadzenie 6,5 mln ton węgla zmieszanego czy zamówienie dodatkowych 4,5 mln ton węgla opałowego.


Jacek Sasin w Białymstoku: Zmiany w strukturze PiS mają zbliżyć partię do ludzi

4.07.2022, 16:31

Zmiany w strukturze PiS, które obowiązują od 1 lipca, mają służyć zbliżeniu partii do wyborców, bardziej owocnej wymianie poglądów, lepszej rozmowie z wyborcami - mówił w poniedziałek (04.07) po południu w Białymstoku wicepremier Jacek Sasin.


Atrakcje województwa podlaskiego na znaczkach Poczty Polskiej [zdjęcia]

6.05.2022, 15:48

Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca regionów Polski znalazły się na znaczkach pocztowych, które w ramach serii "Piękno Polski" rozpoczęła wydawać Poczta Polska. Pierwsze znaczki dotyczą atrakcji województwa podlaskiego.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok