Radio Białystok | Wiadomości | Swój drugi po Białymstoku oddział otworzy w Suwałkach Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Swój drugi po Białymstoku oddział otworzy w Suwałkach Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

autor: Jakub Mikołajczuk

23.03.2023, 07:25, akt. 07:44

Ma on służyć rozwiązywaniu problemów lokalnych przedsiębiorców. Drugi po Białymstoku oddział otworzy w Suwałkach Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

fot. Jakub Mikołajczuk
fot. Jakub Mikołajczuk

Jak mówi prezes podlaskiego oddziału ZPP Karol Wasilewski, organizacja ta od lat skutecznie zabiega o korzystne dla biznesu rozwiązania - od Unii Europejskiej po samorządy gminne.


Związek Przedsiębiorców i Pracodawców jest największą i najbardziej skuteczną organizacją tego typu w Polsce. Jestem suwalczaninem i lobowałem za tym, by powstał też oddział w Suwałkach. Po to, by interesy tutejszych firm były lepiej reprezentowane - mówi Karol Wasilewski.


Jak powiedział prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak, organizacja pełni także rolę informacyjną dla firm, które szukają miejsc do inwestowania. A Suwalszczyzna ma swoje atuty.


Wiem, że tutaj dwóch naszych członków ma fabryki z branży meblarskiej, ale czy tu powstanie klaster branżowy, trudno powiedzieć. Jednak widać już rozwój sektora czasu wolnego, wypoczynkowego. Macie piękne tereny i ludzie chcą się tu przeprowadzać i tu żyć - podkreśla Cezary Kaźmierczak.


Obecni na spotkaniu prezydent Suwałk, burmistrz Sejn oraz właściciele lokalnych firm upatrują we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców szansę na przyśpieszenie rozwoju gospodarczego Suwalszczyzny.


| red: kap, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Leszek Dec

22.03.2023, 10:58

- Inwestorów tzw. przesmyk suwalski nie odstrasza, bo jak mówił niedawno wicepremier Błaszczak, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo ten teren jest oczkiem w głowie naszego rządu - mówi Leszek Dec.


Spada bezrobocie

14.03.2023, 07:21

W lutym w Suwałkach i powiecie ziemskim po raz pierwszy od października zmniejszyła się liczby osób poszukujących pracy.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 07:14

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta CupDzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok