Radio Białystok | Wiadomości | Po pożarach w blokach przy ul. Barszczańskiej i Klepackiej w Białymstoku będzie rozbudowany monitoring

Po pożarach w blokach przy ul. Barszczańskiej i Klepackiej w Białymstoku będzie rozbudowany monitoring

autor: Edyta Wołosik

27.03.2023, 13:05, akt. 13:23

Rozbudowa monitoringu i montaż czujek pożarowych. Między innymi to ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców części białostockich Starosielc. Radni przyznali w poniedziałek (27.03) na ten cel 600 tysięcy złotych.

fot. KW PSP Białystok
fot. KW PSP Białystok


0:00
0:00
Po pożarach w blokach przy ul. Barszczańskiej i Klepackiej będzie rozbudowany monitoring - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Sprawa dotyczy bloków komunalnych i socjalnych przy ulicach Barszczańskiej i Klepackiej. W lutym 2023 r. doszło tam do kilku pożarów piwnic. Trzeba było ewakuować mieszkańców tych budynków, niektórzy z powodu podtrucia dymem trafili do szpitala.

Dlatego w obawie o swoje zdrowie i życie napisali petycję do władz miasta, a na sesji o wsparcie apelowała jedna z mieszkanek - Katarzyna Głowacka.


- Chodzi nam o to, by już nikt nigdy więcej się w tych blokach nie palił. Chcemy godnie i normalnie mieszkań, bo wbrew powszechnej opinii, my nie jesteśmy żadną patologią - podkreślała Katarzyna Głowacka.


Zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz już wcześniej zapowiedział, że zaproponuje zmianę w budżecie miasta. Radni się na nią zgodzili i przeznaczyli na poprawę bezpieczeństwa 600 tysięcy złotych.

Oprócz monitoringu założone zostaną zamki w drzwiach wejściowych, by osoby postronne nie miały dostępu, a tam, gdzie doszło do pożarów, piwnice mają być odnowione.

Urzędnicy zapowiedzieli, że wprowadzanie tych rozwiązań konsultować będą z policją i strażą pożarną, by były one jak najbardziej skuteczne.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy osiedla Starosielce zebrali prawie 200 podpisów - chcą czuć się bezpiecznie

8.03.2023, 08:53

Prawie 200 podpisów zebrali mieszkańcy części osiedla Starosielce do władz Białegostoku. Chcą działań, które poprawią bezpieczeństwo.


Pożary w piwnicach bloków na białostockich Starosielcach - mieszkańcy chcą rozbudowy monitoringu

2.03.2023, 15:01

Mieszkańcy białostockich Starosielc boją się o swoje zdrowie i życie. Mówią, że nie potrafią spokojnie spać i apelują o rozbudowę monitoringu. Interpelację napisał też do prezydenta miasta jeden z radnych.


Kolejne dwa pożary na osiedlu Starosielce w Białymstoku

23.02.2023, 07:14

Seria pożarów na białostockich Starosielcach. Czwartkowej (23.02) nocy strażacy gasili ogień w piwnicach dwóch bloków przy ulicach Barszczańskiej i Klepackiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok