Radio Białystok | Wiadomości | Radni powiatu augustowskiego przyjęli stanowisko ws. poszanowania imienia św. Jana Pawła II

Radni powiatu augustowskiego przyjęli stanowisko ws. poszanowania imienia św. Jana Pawła II

autor: Iza Kosakowska

30.03.2023, 18:29, akt. 18:48

To wyraz wdzięczności za szerzenie uniwersalnych wartości i wszelkie działania na rzecz wolności. Radni powiatu augustowskiego jednogłośnie przyjęli w czwartek (30.03) stanowisko, w sprawie poszanowania imienia Świętego Jana Pawła II.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Jak podkreśla przewodniczący rady Andrzej Mursztyn, w ten sposób mieszkańcy ziemi augustowskiej, którą Papież odwiedził podczas swojej pielgrzymki w 1999 roku, spłacają wobec niego dług wdzięczności.

 

 - Potępiamy wszystkie działania, wszystkie publiczne wystąpienia polityków i nie tylko polityków, które zmierzają  do zniesławienia imienia Papieża. To nie powinno mieć miejsca. Nasza uchwała, którą podjęliśmy, wyraża opinię naszych mieszkańców, których jesteśmy przedstawicielami - zaznaczyła.

 

Przyjęte stanowisko to także apel, o poszanowanie imienia jednego z najwybitniejszych Polaków i wyraz sprzeciwu, wobec ostatnich medialnych ataków na jego postać - dodaje Andrzej Mursztyn.

 

- Dobre imię Papieża zostaje używane do celów politycznych i rozgrywek politycznych. Jako radni wyraziliśmy swoją opinię, wręcz powinniśmy reagować, na każde publiczne próby zniesławienia - podkreślił.

 

Dwa tygodnie wcześniej podobne stanowisko przyjęli także augustowscy radni miejscy.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Suwalscy radni nie przyjęli stanowiska ws. obrony dobrego imienia papieża Jana Pawła II

29.03.2023, 19:37

Suwalska rada miejska nie przyjęła stanowiska w sprawie obrony dobrego imienia papieża Jana Pawła II. Stało się to głosami koalicji klubów Łączą nas Suwałki i Suwałki Przyszłości, które zdecydowały o zdjęciu głosowania z porządku środowego (29.03) posiedzenia rady.


Marsz Papieski w Białymstoku - to podziękowanie za blisko 27-letni pontyfikat Jana Pawła II [zdjęcia, wideo]

2.04.2023, 06:01

W Białymstoku odbyły się w niedzielę (2.04) uroczystości upamiętniające 18. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Ich główną częścią był marsz przez centrum miasta, od Archikatedry Białostockiej do kościoła św. Rocha. Według policji wzięło w nim udział ok. 4 tys. osób.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok