Radio Białystok | Wiadomości | Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Raginisa w Białymstoku [wideo]

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Raginisa w Białymstoku [wideo]

autor: Wojciech Szubzda

29.05.2023, 07:22, akt. 17:37

To początek głównych prac przy przebudowie ul. Raginisa w Białymstoku. Od poniedziałku (29.05) zmieniła się organizacja ruchu na tej ulicy i kilku sąsiednich. Wykonawca robót zamknął dojazd do ul. Raginisa z trzech sąsiednich osiedlowych ulic.

Projekt czasowej organizacji ruchu na ul. Raginisa w Białymstoku, źródło: Unibep SA
Projekt czasowej organizacji ruchu na ul. Raginisa w Białymstoku, źródło: Unibep SA


0:00
0:00
Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Raginisa w Białymstoku - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Chodzi o ul. Jaroszówka, Baśniową i Gwiazdkową. Zamknięta jest też pętla autobusowa przy ul. Niemeńskiej, a autobusy będą się zatrzymywały kilkadziesiąt metrów dalej.

W pierwszym etapie prac wykonawca będzie budował nową jezdnię od ul. Rycerskiej do ul. Jaroszówka i nową jezdnię od ul. Jutrzenki do końca projektowanej drogi oraz wloty zamykanych jutro ulic, czyli Gwiazdkowej, Baśniowej i Jaroszówka.

Nowa organizacja ruchu oznacza zmiany dla kierowców i pieszych. Trzeba będzie jeździć objazdami, a znaki o tym informujące stoją już na ulicach. 

Ul. Raginisa to fragment drogi wojewódzkiej z Białegostoku do Supraśla. Przebudowany będzie fragment od ronda w Nowodworcach prawie do ul. Kazimierza Wielkiego.

Prace mają potrwać do września przyszłego roku, a kosztują prawie 40 mln zł z budżetu województwa podlaskiego.


I etap czasowej organizacji ruchu:

Ruch pojazdów:

- zostanie zamknięty wlot ul. Gwiazdkowej z ulicy Raginisa (dojazd do ul. Gwiazdkowej zostanie zapewniony poprzez ul. Raginisa, Uśmiechu i ul. Róży Wiatrów)

- zostanie zamknięty wlot ul. Baśniowej z ulicy Raginisa (dojazd do ul. Baśniowej będzie zapewniony przez ul. Jutrzenki)

- zostanie zamknięty wlot ul. Jaroszówka z ulicy Raginisa (objazd będzie zapewniony przez ul. Raginisa, ul. Rycerską i ul. Przytulną)

- wyłączony z ruchu zostanie lewy pas na wysokości skrzyżowania z ul. Jaroszówka, ruch zostanie przeniesiony na dwa zewnętrzne pasy ul. Raginisa w kierunku Supraśla

- zamknięta zostanie jezdnia dojazdowa do istniejących posesji po lewej stronie między ul. Familijną a ul. Jaroszówką, w zamian zostanie zapewniony bezpośredni dostęp z ul. Raginisa dla każdej z posesji

Ruch pieszych:

- Istniejące przejście dla pieszych za skrzyżowaniem z ul. Rycerską będzie zamknięte dla ruchu pieszego tak jak i przejście przed skrzyżowaniem z ul. Jaroszówka.

- istniejący ruch pieszy i rowerowy między skrzyżowaniem z ul. Jaroszówka a skrzyżowaniem z ul. Niemeńską z zostanie skierowany na lewą stronę ul. Raginisa na wysokości ul. Jaroszówka aż do ronda za granicami miasta

Komunikacja miejska:

- Istniejący przystanek komunikacji miejskiej na wysokości ul. Baśniowej w kierunku Supraśla zostanie przeniesiony za skrzyżowanie ok. 40 m i będzie funkcjonował na pasie istniejącej jezdni. Dojście do przystanku zostanie zapewnione przez tymczasowy chodnik

- Istniejący przystanek komunikacji miejskiej między ul. Rycerską a Jaroszówka w kierunku Centrum zostanie przeniesiony na istniejącą  jezdnię ul. Raginisa

- zostanie zamknięta dla komunikacji miejskiej istniejąca pętla autobusowa a przystanek zostanie przeniesiony na ul. Niemeńską

| red: mag, sk, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zmiany w organizacji ruchu na ul. Raginisa w Białymstoku przełożono o tydzień

22.05.2023, 09:00

Nie od poniedziałku, 22 maja, a tydzień później wykonawca robót wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na ul. Raginisa w Białymstoku. Poważniejszych utrudnień trzeba się spodziewać od poniedziałku, 29 maja.


Rozpoczęła się przebudowa ulicy Raginisa w Białymstoku [wideo]

8.05.2023, 11:20

Prawie 38 mln zł będzie kosztowała przebudowa drogi wyjazdowej do Supraśla, rozpoczęta symbolicznie w poniedziałek (8.05) - od wbicia łopat przez władze samorządu województwa podlaskiego i miasta Białystok.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok