Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczęła się przebudowa ulicy Raginisa w Białymstoku [wideo]

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Raginisa w Białymstoku [wideo]

8.05.2023, 11:20, akt. 14:06

Prawie 38 mln zł będzie kosztowała przebudowa drogi wyjazdowej do Supraśla, rozpoczęta symbolicznie w poniedziałek (8.05) - od wbicia łopat przez władze samorządu województwa podlaskiego i miasta Białystok.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda


0:00
0:00
Rozpoczyna się przebudowa ulicy Raginisa w Białymstoku - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Pieniądze na budowę drogi pochodzą z budżetu województwa podlaskiego

To droga wojewódzka. Inwestorem jest podległy samorządowi województwa Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Niezbędną dokumentację do tej inwestycji przygotowało miasto Białystok. Oba samorządy zawarły kilka lat temu porozumienie w tej sprawie. Pieniądze na budowę drogi pochodzą z budżetu województwa podlaskiego.

 


W ramach projektu przebudowana będzie ulica Władysława Raginisa, czyli droga wojewódzka nr 676 od skrzyżowania z ulicą Baśniową do granicy miasta wraz z infrastrukturą towarzyszącą.


Droga ma być gotowa pod koniec 2024 r.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki powiedział w poniedziałek (8.05) podczas symbolicznego rozpoczęcia inwestycji, że droga ma być gotowa pod koniec 2024 r. Podkreślił, że to arteria ważna i dla mieszkańców Białegostoku, Supraśla, ale i całego regionu, dodał, że droga ta uzupełni zbudowany już wcześniej odcinek Białystok-Supraśl, wcześniej zbudowano także węzeł Porosły, razem z ulicą Raginisa będzie gotowy układ komunikacyjny.

- Dzięki niej poprawi się oczywiście komfort, bezpieczeństwo podróżnych, zarówno do Supraśla jak i z powrotem - powiedział Artur Kosicki.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przypomniał, że miasto przygotowało dokumentację techniczną, uzyskało zezwolenie na realizację tej inwestycji drogowej. Ocenił, że trwało to za długo, ale było to związane z wydawaniem np. decyzji środowiskowej przez RDOŚ.

Inwestycję realizuje wybrana w przetargu firma Unibep SA. Członek zarządu tej firmy Adam Poliński powiedział, że firma ta realizowała w konsorcjach także kilka innych inwestycji na drodze wojewódzkiej 676 (np. węzeł Porosły czy odcinek Białystok-Supraśl). W ramach przebudowy ul. Raginisa powstanie droga dwupasmowa z drogą rowerową, chodnikami dla pieszych, przebudowaną infrastrukturą. Poliński podał, że prace zaczną się od niezbędnych wycinek i prac rozbiórkowych. Pierwsze prace budowlane mają się rozpocząć w drugiej połowie maja poza obecną główną jezdnią.

Przebudowa będzie oznaczała utrudnienia dla kierowców. Adam Poliński deklarował, że wykonawca będzie się starał, aby utrudnienia były jak najmniejsze. Prace mają być prowadzone przy zachowaniu przejezdności drogi. 

źródło: PAP | red: ad, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa ulicy Raginisa w Białymstoku

12.04.2023, 17:21

Umowa na przebudowę jest już podpisana. W przyszłym tygodniu rozpoczną się pierwsze prace związane z dużą rozbudową ul. Raginisa w Białymstoku.


Ul. Raginisa będzie poszerzona - to główna trasa wylotowa z Białegostoku do Supraśla

1.02.2023, 15:56

Główna droga wylotowa z Białegostoku w kierunku Supraśla będzie rozbudowana. Chodzi o ulicę Raginisa. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w środę (1.02) ogłosił przetarg na prace budowlane.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Gala XX edycji Podlaskiej Marki, fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 13:18

Finał Podlaskiej Marki już za nami [zdjęcia]
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok