Radio Białystok | Wiadomości | Posłowie KO składają interpelację - zarzucają spółce Polskie Domy Drewniane SA niegospodarność

Posłowie KO składają interpelację - zarzucają spółce Polskie Domy Drewniane SA niegospodarność

autor: Marcin Mazewski

1.06.2023, 18:09, akt. 22:28

Podlascy posłowie Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski i Robert Tyszkiewicz dopytują w interpelacjach o działalność spółki powołanej przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Polskie Domy Drewniane wybudowały w 2021 roku 11 domów w Łodzi i 20 w Choroszczy. Większość z nich wciąż jest niezamieszkana, a miało ich powstać znacznie więcej - mówi poseł KO Krzysztof Truskolaski.


Ile tych domów sprzedano, ile osób w nich dzisiaj mieszka? Zadzwoniłem na numer, który jest tutaj podany - nikt nie odebrał. To jak tak się te domy sprzedawały, to nie dziwię się, że wybudowano w całej Polsce ok. 30 domów, a zapowiadano 5 tysięcy i zamieszkało podobno tylko 11 rodzin. Dlatego w tej interwencji i w interpelacjach poselskich będziemy się dowiadywać dlaczego wygląda tak ta sytuacja - dodaje Krzysztof Truskolaski, który swoje pytania kieruje do prezesa spółki.


Interpelację w tej sprawie do minister klimatu i środowiska złożył także poseł KO Robert Tyszkiewicz.


Dopytuję, jaki jest obecny stan aktywności tejże spółki, pytamy jakie inwestycje zostały ukończone - może o czymś nie wiemy - jakie są planowane? Pytamy o koszt metra kwadratowego takiego mieszkania, bo z wielu informacji - w Choroszczy, gdzie w wielkiej alei panuje kompletna pustka, tam na końcu mieszkają dwie rodziny - mówi Robert Tyszkiewicz.


Posłowie zapowiedzieli także, że złożą wniosek o pilną kontrolę NIK w tej sprawie. Nie udało nam się skontaktować z biurem Polskich Domów Drewnianych. Spółka powołana została przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Ochrony Środowiska. Swoją działalność rozpoczęła 4 września 2019 roku.

| red: ad, tk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 18:51

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta Cup

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok