Radio Białystok | Wiadomości | Dzięki dotacji z UNICEF-u do białostockich szkół trafią m.in. komputery i sprzęt sportowy

Dzięki dotacji z UNICEF-u do białostockich szkół trafią m.in. komputery i sprzęt sportowy

31.07.2023, 13:52, akt. 17:50

Wart ponad 5 mln zł sprzęt komputerowy jak laptopy, monitory interaktywne, tablety czy drukarki trafił do białostockich szkół i przedszkoli, by wspierać naukę polskich i ukraińskich uczniów. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu z UNICEF-u.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Porozumienie z UNICEF-em podpisano w ubiegłym roku. Obejmuje wsparcie w zakresie pomocy społecznej, edukacji, zdrowia czy integracji uchodźców z Ukrainy z lokalną społecznością. Przedsięwzięcia za 25 mln zł będą realizowane co najmniej do końca tego roku.

W poniedziałek (31.07) władze Białegostoku podsumowały zakupy sprzętu komputerowego do placówek oświatowych w mieście.

Do 143 placówek trafił sprzęt o wartości ponad 5 mln zł - poinformował zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński, który jest odpowiedzialny za koordynowanie działań miasta związanych z pomocą Ukrainie. Dodał, że w ostatnich dniach przyszły ostatnie partie sprzętu, które trafią do szkół i przedszkoli.

Łącznie zakupiono ponad 1 tys. tabletów, ponad 550 laptopów, ponad 200 monitorów interaktywnych, ponad 400 zestawów słuchawkowych a także po kilkadziesiąt drukarek i zestawów komputerowych. Tuchliński powiedział, że to jest to, co zakładał tzw. work plan w ramach projektu z UNICEF-em, a będzie służyło wszystkim mieszkańcom Białegostoku. Ocenił, że to duża pomoc.

Zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki, który odpowiada za oświatę mówił, że zakupiony w ramach projektu sprzęt do wszystkich placówek oświatowych, to dla miasta "wartość dodana". Ocenił, że miasto nie było w stanie samo w takim tempie doposażyć w taki sprzęt szkół i przedszkoli. 


Dziękujemy UNICEF-owi za tę pomoc, bo ona jest naprawdę bardzo potrzebna - dodał wiceprezydent.


Przewodnicząca komisji edukacji i wychowania w Radzie Miasta Białystok Joanna Misiuk podkreślała, że to ważne wsparcie, z którego korzystają z niego wszystkie dzieci. Zwróciła uwagę, że w trakcie rozmów z nauczycielami, rodzicami a także uczniami, wszyscy oni - jak dodała - bardzo dobrze oceniają tę pomoc.

Obecny na konferencji prasowej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 Mariusz Sokołowski ocenił, że dzięki temu projektowi jego szkoła bierze udział w "rewolucji cyfrowej". Dodał, że ze sprzętu korzystają dzieci polskie, ukraińskie i białoruskie, które uczą się w SP 20. Mówił, że sprzęt trafił zarówno do biblioteki jak i m.in. do sali fizyczno-chemicznej, w bibliotece dostępne są książki po polsku i ukraińsku, a uczniowie korzystają na lekcjach z tabletów. 

"Naprawdę widać efekty tego programu" - mówił Sokołowski i podziękował też, że jego szkoła mogła skorzystać z tego programu.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


UNICEF przekaże 100 tys. zł grupom i organizacjom integrującym uchodźców z Ukrainy

6.06.2023, 15:21

100 tys. zł z UNICEF-u trafi łącznie do 15 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych na różne działania lokalne integrujące mieszkańców Białegostoku i uchodźców z Ukrainy.


Kolejna pomoc z UNICEF-u trafi do białostockich placówek wspierających uchodźców z Ukrainy

18.05.2023, 18:15

Drukarki, a także apteczki pierwszej pomocy i zestawy środków higienicznych trafią do placówek oświatowych w Białymstoku, instytucji wspierających uchodźców i do ukraińskich rodzin.


Śniadanie wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy w Białymstoku

16.04.2023, 12:13

Kilkaset osób uczestniczyło w śniadaniu wielkanocnym dla uchodźców wojennych z Ukrainy, zorganizowanym w niedzielę (16.04) w Białymstoku.


UNICEF wsparł doposażenie szkoły rodzenia w Białymstoku

8.02.2023, 14:37

Fantomy noworodków, sprzęt do monitoringu tętna przyszłej mamy i dziecka oraz urządzenia do ćwiczeń zakupiono do szkoły rodzenia w Białymstoku dzięki środkom z UNICEF na rzecz uchodźców.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacjiźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok