Radio Białystok | Wiadomości | Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło osoby, które powalczą o miejsca w parlamencie [zdjęcia]

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło osoby, które powalczą o miejsca w parlamencie [zdjęcia]

autor: Adam Janczewski

2.09.2023, 13:18, akt. 18:45

Prawo i Sprawiedliwość odsłoniło karty w regionie. Przedstawiciele partii rządzącej w sobotę (2.09) w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku ogłosili listy kandydatów do Sejmu i Senatu.

Prezentacja listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu, fot. Adam Janczewski
Prezentacja listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu, fot. Adam Janczewski


0:00
0:00
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło osoby, które powalczą o miejsca w parlamencie - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Poznaliśmy podlaską listę kandydatów PiS do Sejmu i Senatu - relacja Adama Janczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Listę kandydatów do parlamentu z województwa podlaskiego zaprezentował jej lider do Sejmu Jacek Sasin. Tuż za nim jest senator Jacek Bogucki. 

Z trzeciego miejsca startuje wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, na czwartym miejscu pojawia się pierwsza kobieta. To Bogumiła Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych w Łomży, a prywatnie żona wicemarszałka województwa podlaskiego Marka Olbrysia. 

W pierwszej piątce znalazł się jeszcze były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji poseł Jarosław Zieliński. Szóste miejsce przypadło wiceministrowi edukacji Dariuszowi Piontkowskiemu, co może być zaskoczeniem, ponieważ w poprzednich wyborach Dariusz Piontkowski otwierał listę PiS do Sejmu. 

"Siódemką" jest wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski, "ósemką" - działaczka społeczności prawosławnej Lucja Nimierowicz. Na dziewiątym jest poseł z ziemi łomżyńskiej Kazimierz Gwiazdowski, a pierwszą dziesiątkę zamyka poseł z ziemi sokólskiej - Mieczysław Baszko. 28-osobową listę Prawa i Sprawiedliwości zamyka natomiast wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz, który jest przedstawicielem koalicjanta, czyli Suwerennej Polski.  

Do Senatu w okręgu nr 59 kandydatem jest obecny senator Marek Komorowski, w okręgu nr 60 również bez zmian - startuje obecny senator Mariusz Gromko. Zaskoczeniem jest kandydatura w okręgu nr 61 - senatora Jacka Boguckiego, który kandyduje do Sejmu zastąpi w tej kampanii jego żona - burmistrz Czyżewa Anna Bogucka.

Województwo podlaskie to region, dla którego program PiS jest najlepszym z możliwych - mówił podczas prezentacji szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin, lider podlaskiej listy PiS do Sejmu. Zapewniał, że to program, który oznacza "rozwój i bezpieczeństwo".


Jesteśmy zgodną drużyną, która chce doprowadzić do tego i doprowadzi do tego, że ten kierunek, który przyjęła Polska osiem lat temu, będzie kontynuowany - mówił Jacek Sasin.


Minister poinformował, że lista została w sobotę (2.09) zarejestrowana.

Jacek Sasin mówił, że to "kierunek zapewnienia Polakom bezpiecznej przyszłości, rozwoju, wzrostu poziomu życia, dobrej przyszłości dla Polski i Polaków". Podkreślał, że program PiS oznacza "rozwój i bezpieczeństwo". 


My uznaliśmy, że termin "Polska B" musi być na stałe i skutecznie usunięty z polskiego słownika i rzeczywistości. Polska B musi zniknąć - dodał Jacek Sasin.

źródło: PAP | red: bs


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jacek Sasin jedynką na liście PiS na Podlasiu

31.08.2023, 14:37

Poznaliśmy jedynki Prawa i Sprawiedliwości na listach do Sejmu w wyborach parlamentarnych. Lider partii, wicepremier Jarosław Kaczyński wystartuje z Kielc. Premier Mateusz Morawiecki otworzy listę w Katowicach, z Warszawy wystartuje minister kultury Piotr Gliński, a marszałek Sejmu Elżbieta Witek z Legnicy.


Lewica zaprezentowała kandydatów do Sejmu. Mówili o przesmyku suwalskim

25.08.2023, 10:36

O bezpieczeństwie w przesmyku suwalskim mówili na konferencji prasowej w Suwałkach przedstawiciele Lewicy.


Poznaliśmy kandydatów opozycji w wyborach do Senatu w naszym województwie

17.08.2023, 13:02

Znamy kandydatów opozycji w wyborach do Senatu w województwie podlaskim.


Krzysztof Bosak liderem podlaskiej listy wyborczej Konfederacji do Sejmu

20.07.2023, 13:20

Szef koła Konfederacji, poseł Krzysztof Bosak będzie liderem podlaskiej listy wyborczej Konfederacji w jesiennych wyborach do Sejmu – poinformowano w czwartek (20.07) na konferencji prasowej w Białymstoku. Kolejne miejsca zajmą Adrian Stankiewicz i Krzysztof Bartosik.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok