Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok pewnie wygrywa z Resovią i awansuje do 1/8 finału Pucharu Polski [zdjęcia, wideo]

8.11.2023, 21:59, akt. 9.11.2023, 11:19

Jagiellonia Białystok wygrała 3:1 z Resovią w wyjazdowym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski. Dzięki wygranej żółto-czerwoni zagrają w kolejnej rundzie pucharowych rozgrywek.

Resovia - Jagiellonia Białystok, 8.11.2023, fot. Joanna Szubzda

Jagiellonia bez większych problemów pokonała I-ligową Resovię 3:1 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

Żółto-czerwoni objęli prowadzenie w 20. minucie. Opłaciła się agresywna gra Jagiellonii - piłkę na połowie rywali przejął Taras Romanczuk i wyłożył ją w pole karne do Naranjo. Hiszpan "zabawił się" jeszcze z rywalami z polu karnym, minął bramkarza i trafił do pustej bramki.

W 26. minucie groźnie i celnie uderzał Alana Rybak, ale na posterunku był bramkarz gospodarzy - Pindroch.

Gospodarze przeprowadzili najgroźniejszą akcję pod koniec pierwszej połowy, po której nawet trafili do bramki Jagiellonii. Celnie strzelił Maciej Górski, ale wcześniej był na spalonym, więc sędzia nie mógł zaliczyć bramki.

W 57. minucie Jagiellonia prowadziła już 2:0. Piłkę w pole karne dośrodkował Tomasz Kupisz, a na strzał głową zdecydował się Naranjo i po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy. Futbolówka po strzale Hiszpana odbiła się jeszcze od poprzeczki i wleciała do bramki.

W 71. minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, a Sławomira Abramowicza pokonał Radosłąw Bąk. Na więcej gospodarze nie mieli już sił, a decydujące trafienie Jagiellonia zaliczyła w końcówce spotkania.

W 90. minucie wynik meczu ustalił były zawodnik Stali Rzeszów - Dominik Marczuk. Dzięki jego trafieniu Jagiellonia wygrała 3:1 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

Piłkarski PP: Resovia - Jagiellonia Białystok 1:3
Bramki: 0:1 Jose Naranjo (20), 0:2 Jose Naranjo (57-głową), 1:2 Radosław Bąk (71), 1:3 Dominik Marczuk (90).

Żółta kartka - Resovia: Bartłomiej Wasiluk, Bartłomiej Ciepiela, Marcin Urynowicz, Wołodymyr Zastawny; Jagiellonia: Taras Romanczuk.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

Obrońca Jagiellonii Białystok Dominik Marczuk został wybrany młodzieżowcem października piłkarskiej ekstraklasy. To pierwsze takie wyróżnienie w karierze tego zawodnika, choć już wcześniej w tym sezonie był do niego dwa razy nominowany.

Adrian Siemieniec: Bardzo cieszę się, że odpowiedzieliśmy zwycięstwem na porażkę w Szczecinie [wideo]

3.11.2023, 23:40

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 4:0 (2:0) piątkowy (3.11) mecz ze Stalą Mielec. Dzięki wygranej żółto-czerwoni objęli prowadzenie w tabeli. To siódma z rzędu wygrana Jagi przed własną publicznością w tym sezonie.

Jagiellonia wygrywa ze Stalą Mielec i obejmuje prowadzenie w lidze [zdjęcia, wideo]

3.11.2023, 22:24

Jagiellonia Białystok zagra ostatni mecz w tym roku 16 grudnia

31.10.2023, 09:10

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy podał terminarz 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zmierzy się w niej na wyjeździe z Puszczą Niepołomice na stadionie Cracovii, gdzie swoje mecze w roli gospodarze rozgrywa Puszcza.