Radio Białystok | Wiadomości | KAS zatrzymała kolejną osobę w związku ze sprawą grupy przestępczej fałszującej faktury VAT

KAS zatrzymała kolejną osobę w związku ze sprawą grupy przestępczej fałszującej faktury VAT

20.11.2023, 10:25, akt. 10:55

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku zatrzymali kolejną, szesnastą już osobę w związku z toczącą się od 2018 roku sprawą zorganizowanej grupy przestępczej fałszującej faktury VAT na sprowadzane z Azji towary.

źródło: Podlaska KAS
źródło: Podlaska KAS

Działania zostały przeprowadzone na terenie woj. mazowieckiego. Mundurowi przeszukali mieszkanie 48-latka. Zabezpieczono dokumenty, telefony oraz nośniki danych informatycznych związane z prowadzoną działalnością.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku zarzuty fałszerstwa faktur (tzw. zbrodnia fakturowa) oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzanemu grozi kara 25 lat pozbawienia wolności.

W ramach śledztwa funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali już 16 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupy przestępczej, której działalność naraziła budżet państwa na stratę co najmniej 285 mln zł.

źródło: Podlaska KAS | red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Odzyskane przez KAS i policję zabytki trafiły do Muzeum Podlaskiego [zdjęcia]

16.11.2023, 13:10

Skradziony przed 39 laty bliskowschodni kindżał, antyczne monety i unikatowe japońskie ozdoby wykonane z kości słoniowej powiększą kolekcję Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. W sumie ponad 1000 zabytkowych artefaktów trafi do muzealnych gablot dzięki działaniom Izby Administracji Skarbowej.


Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 80 litrów nielegalnego alkoholu - część była w... metalowych puszkach

7.11.2023, 09:57

Blisko 80 litrów nielegalnego alkoholu zabezpieczyli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej na jednej z prywatnych posesji w gminie Bielsk Podlaski.


Podlaskie oddziały służby celno-skarbowej rekrutują pracowników

1.11.2023, 08:28

Tak dużego naboru do służby celno-skarbowej w województwie podlaskim nie było od lat. Na kandydatów na celników czekają aż 44 etaty. Dotyczy to pracy w Białymstoku oraz w delegaturach w Łomży i Suwałkach oraz w oddziałach celnych na podlaskich przejściach granicznych.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok