Radio Białystok | Wiadomości | Zmiany na najważniejszych stanowiskach w podlaskiej policji

Zmiany na najważniejszych stanowiskach w podlaskiej policji

autor: Grzegorz Pilat

8.12.2023, 17:20, akt. 17:45

Będą zmiany na stanowiskach Komendanta Wojewódzkiego i Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Nadinspektor Robert Szewc i inspektor Jacek Kumpiałowski z dniem 3 stycznia przechodzą na emerytury. Już złożyli odpowiednie dokumenty w tej sprawie.

nadinsp. Robert Szewc, for. Joanna Szubzda
nadinsp. Robert Szewc, for. Joanna Szubzda

Do końca roku obowiązki Komendanta Wojewódzkiego pełni pierwszy zastępca inspektor Jacek Kumpiałowski.

W przypadku nadinsp. Roberta Szewca zdecydowały względy zdrowotne. Szef podlaskiej policji od listopada jest na zwolnieniu lekarskim. Z kolei inspektor Jacek Kumpiałowski zdecydował się na przejście na emeryturę po 30 latach służby. Obaj funkcjonariusze mają wysługę lat i wypracowali prawo do pełnego świadczenia.

Decyzję o tym kto po 3 stycznia pokieruje podlaskim garnizonem podejmie Komendant Główny Policji. Przypomnijmy, w tym tygodniu z tego stanowiska zrezygnował gen. Jarosław Szymczyk, który po zdaniu obowiązków na początku przyszłego roku ma także przejść na emeryturę. A więc decyzję w sprawie nowego szefa podlaskiej policji podejmie nowy Komendant Główny. Na razie nie wiadomo kto obejmie to stanowisko.

Nadinsp. Robert Szewc służbę w policji rozpoczął w 1996 r. w Zamościu. Przez lata związany był z komendą w Tomaszowie Lubelskim, gdzie pełnił służbę w pionach: kryminalnym, prewencji i wspomagającym.

Był m.in. Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu, a w 2018 został Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie. Nadinsp. Robert Szewc stanowisko szefa podlaskiej policji objął w marcu 2020 r.

Z kolei inspektor Jacek Kumpiałowski służbę w policji rozpoczął w 1993 r. Od początku był związany z pionem prewencji i podlaskim garnizonem. Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku jest od 5 września 2017 r.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policjanci wspierają Straż Graniczną - monitorują z powietrza rejon granicy polsko-białoruskiej. Byliśmy razem z nimi na patrolu [zdjęcia, wideo]

9.08.2023, 11:56

Wspólne patrole mają zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo na wschodniej granicy Polski. Policyjni lotnicy wspierają Podlaski Oddział Straży Granicznej monitorując z powietrza rejon granicy polsko-białoruskiej. Jak mówią funkcjonariusze - takie loty policyjnym helikopterami z białostockich Krywlan odbywają się praktycznie codziennie.


Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Białymstoku

16.07.2023, 07:10

Były odznaczenia, awanse, ślubowanie nowych funkcjonariuszy, a także podziękowanie za dotychczasową służbę. Z okazji przypadającej w tym roku 104. rocznicy powstania Policji Państwowej, w Białymstoku odbyły się w niedzielę (16.07) Wojewódzkie Obchody Święta Policji.


Nowi funkcjonariusze w szeregach podlaskiej policji

12.05.2023, 17:05

33 nowych funkcjonariuszy przyjęto w piątek (12.05) do służby podczas uroczystego apelu przed Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku. 10 nowych policjantek i 23 policjantów będą pełnić służbę m.in. w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Augustowie, Kolnie i Siemiatyczach.


Podlaska policja zachęca do służby i organizuje "Dzień kandydata"

18.04.2023, 18:16

To okazja, by porozmawiać o procesie rekrutacyjnym, ale też sprawdzić swoje umiejętności i możliwości na torze sprawności. Podlaska policja organizuje akcję pod hasłem "Dzień kandydata", by zachęcić do wstępowania w szeregi tej formacji.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok