Radio Białystok | Wiadomości | Rada Nadzorcza Radia Białystok zaskarży uchwały dotyczące m.in. otwarcia likwidacji PRB

Rada Nadzorcza Radia Białystok zaskarży uchwały dotyczące m.in. otwarcia likwidacji PRB

22.01.2024, 15:23, akt. 23.01.2024, 08:43

Rada Nadzorcza Polskiego Radia Białystok postanowiła zaskarżyć uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia z 29 grudnia ub. roku. Dotyczyły one odwołania zarządu rozgłośni, rozwiązania spółki, otwarcia likwidacji i ustanowienia likwidatora. Również w poniedziałek (22.01) Warszawski Sąd Rejestrowy nie wpisał likwidacji Polskiego Radia i TVP do KRS.

foto: Monika Kalicka
foto: Monika Kalicka

Rada Nadzorcza PRB zaskarża uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia


W związku z tym w poniedziałek (22.01) Rada Nadzorcza PRB podjęła odpowiednią uchwałę w tej sprawie. Jej członkowie domagają się stwierdzenia nieważności, bądź uchylenia uchwał z końca grudnia. Tak tę sprawę komentuje przewodniczący rady Romuald Łanczkowski:


Po przeanalizowaniu sytuacji uznaliśmy, że to wszystko powinno być zaskarżone poprzez wniesienie powództwa o stwierdzenie nieważności tych uchwał podjętych przez walne zgromadzenie i o ewentualne ich uchylenie, czyli przywrócenie status quo ante - mówił Romuald Łanczkowski.


Rada Nadzorcza PRB postanowiła też złożyć do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie z 29 grudnia:


Udzielamy tą uchwałą pełnomocnictwa jednemu z prawników, naturalną konsekwencją, uznaliśmy, że powinniśmy skierować zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa poprzez walne zgromadzenie, które odwołało m.in. zarząd, rozwiązuje spółkę, chce ją zlikwidować i ustanawia bezprawnie likwidatora - powiedział Romuald Łanczkowski.


Jak dodaje Romuald Łanczkowski, zawiadomienie zostanie wysłane do prokuratury jeszcze w poniedziałek (22.01).


Warszawski Sąd Rejestrowy nie wpisał likwidacji Polskiego Radia i TVP do KRS


Sąd oddalił wniosek o wpis likwidacji publicznych nadawców do Krajowego Rejestru Sądowego. Postanowienie w tej sprawie zostało wydane w poniedziałek (22.01).

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz, który stanowi walne zgromadzenie spółek mediów publicznych, postawił Polskie Radio w stan likwidacji w środę 27 grudnia 2023 roku.

Minister napisał w poniedziałek (22.01) w mediach społecznościowych, że w świetle prawa obecni likwidatorzy spółek medialnych są legalni.Wcześniej sądy wpisały do KRS otwarcie likwidacji 11 z 17 regionalnych rozgłośni publicznych. Informację o oddaleniu wniosku o likwidacji przez stołeczny sąd opublikowało kilku polityków PiS na swoich kontach w mediach społecznościowych.

źródło: IAR | red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rada Nadzorcza Radia Białystok sprzeciwia się decyzji ministra kultury o otwarciu likwidacji rozgłośni

19.01.2024, 13:11

Rada Nadzorcza Polskiego Radia Białystok wyraziła sprzeciw wobec decyzji ministra kultury odnośnie odwołania zarządu rozgłośni i otwarcia likwidacji spółki.


Polskie Radio Białystok postawione w stan likwidacji

15.01.2024, 15:20

Krajowy Rejestr Sądowy wydał orzeczenie o wpisie dotyczącym likwidacji Polskiego Radia Białystok - poinformowało biuro prasowe Sądu Rejonowego w Białymstoku.


Sąd rejestrowy oddalił wniosek o wpis zmiany danych w KRS dot. TVP

10.01.2024, 11:51

Sąd rejestrowy uznał, że odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP jednoosobowo przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza było niezgodne z prawem i odmówił rejestracji.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNIfot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok