Radio Białystok | Wiadomości | Samorząd Grajewa będzie inwestował w cyberbezpieczeństwo

Samorząd Grajewa będzie inwestował w cyberbezpieczeństwo

autor: Paweł Wądołowski

12.02.2024, 15:28, akt. 15:43

Urząd miejski w Grajewie inwestuje w bezpieczeństwo sieci. - Jest to możliwe, bo miasto dostało dofinansowanie z funduszy unijnych na zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

- Staramy się również zabezpieczyć urząd miasta przed różnymi atakami z zewnątrz, a także sytuacjami kryzysowymi. W ramach tego projektu zamierzamy kupić agregat 40 kW, do tego UPS-y do serwerowni, UPS-y do komputerów, serwery wirtualne, licencje do tych programów i szereg rzeczy związanych z bezpieczeństwem naszej sieci - informuje burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski.

Zabezpieczenie miejskich systemów jest bardzo istotne. Jak jest to ważne, pokazał przykład z tego roku, kiedy niewielka awaria zasilania w mieście spowodowała bardzo dużo kłopotów.


Są takie momenty, kiedy zanika zasilanie. W Grajewie taka sytuacja miała miejsce ostatnio, kiedy po zaniku zasilania, a nie można było posłużyć się UPS-ami czy agregatami, "rozjechała się" nam całkowicie automatyka oświetlenia ulic. Te wszystkie sterowniki, które wcześniej funkcjonowały, kolokwialnie mówiąc, zgłupiały. Trzeba było to wszystko od nowa ustawiać - mówi burmistrz.


Samorząd Grajewa na inwestycje w cyberbezpieczeństwo dostał blisko 900 tys. zł. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Burmistrz Grajewa apeluje o wybudowanie bezkolizyjnego przejazdu kolejowego

10.02.2024, 18:31

W Grajewie powinien powstać bezkolizyjny przejazd kolejowy - mówią przedstawiciele władz miasta. Temat wraca w związku z dyskusją na temat trasy Rail Baltica, która ma przechodzić przez Grajewo. Już teraz często zamykane rogatki powodują, że w mieście tworzą się gigantyczne korki. Dlatego to musi się zmienić - mówi burmistrz Dariusz Latarowski.


W Grajewie będzie nowa hala sportowa

8.02.2024, 16:04

To jedna z największych miejskich inwestycji. Burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski, ogłosił przetarg na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4. Jak mówił, samorząd przygotowywał się do tego 10 lat.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok