Radio Białystok | Wiadomości | Burmistrz Grajewa apeluje o wybudowanie bezkolizyjnego przejazdu kolejowego

Burmistrz Grajewa apeluje o wybudowanie bezkolizyjnego przejazdu kolejowego

autor: Paweł Wądołowski

10.02.2024, 18:31, akt. 18:48

W Grajewie powinien powstać bezkolizyjny przejazd kolejowy - mówią przedstawiciele władz miasta. Temat wraca w związku z dyskusją na temat trasy Rail Baltica, która ma przechodzić przez Grajewo. Już teraz często zamykane rogatki powodują, że w mieście tworzą się gigantyczne korki. Dlatego to musi się zmienić - mówi burmistrz Dariusz Latarowski.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

W Grajewie powinno być bezkolizyjne skrzyżowanie z torami kolejowymi

Miasto jednoznacznie, i ja też jako burmistrz miasta, staję na stanowisku, że ten przejazd ma być przejazdem bezkolizyjnym. Jest to istotne z uwagi na częstotliwość przyjazdów pociągów nie tylko osobowych, ale też wielosetmetrowych składów towarowych. Już dzisiaj mamy ogromny problem z zamykaniem rogatek, kiedy pojawiają się w Grajewie ogromne korki. Natomiast w przyszłości, będą jeszcze większe, ruch może zwiększyć się kilkukrotnie - mówi burmistrz Dariusz Latarowski.


To ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców

Przy jeszcze większym ruchu częste zamykanie przejazdu kolejowego, będzie też zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców Grajewa.


Służby, które ratują życie, które pomagają, czyli Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Policja, wszystkie są po tej części mieszkalnej Grajewa. A ta druga część, gdzie są między innymi zlokalizowane duże zakłady pracy, pozostałyby bez jakiejkolwiek pomocy. Jak ktoś mieszka na ulicy Szkolnej, na ulicy Partyzantów, na Marii Konopnickiej, czy jeszcze w innych miejscach, zostaje bez pomocy, bo kiedy zamknięty jest przejazd kolejowy, te służby tam się nie dostaną - mówi burmistrz Dariusz Latarowski.


Burmistrz o konieczności wybudowania przejazdu bezkolizyjnego rozmawia z przedstawicielami kolei. Wysłał też pismo z prośbą o interwencję do wicemarszałka Senatu, Macieja Żywno.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Samorządy z powiatu grajewskiego przekazały wsparcie ukraińskiemu szpitalowi w Równem

9.01.2024, 01:46

To dla nas bardzo duża pomoc - mówi Oleksandr Shegera, dyrektor szpitala w Równem w Ukrainie, o wsparciu, które przekazały samorządy z powiatu grajewskiego. Transport ze środkami czystości, żywnością i opatrunkami trafił bezpośrednio do placówki.


Oddano do użytku przedostatni odcinek trasy Via Baltica: Śniadowo - Ostrów Mazowiecka

13.10.2023, 12:29

Z Łomży do Warszawy pojedziemy już drogą ekspresową. W piątek (13.10) przed południem oddano do użytku odcinek Śniadowo - Ostrów Mazowiecka.


Grajewo - wmurowano symboliczną tablicę poświęconą księdzu Aleksandrowi Pęzie

12.10.2023, 18:20

To symboliczne upamiętnienie mieszkańców powiatu grajewskiego zabitych przez niemieckiego okupanta i księdza, który był symbolem walki o wolność - mówili uczestnicy uroczystości wmurowania symbolicznej tablicy poświęconej księdzu Aleksandrowi Pęzie w budynku starej parafii przy ulicy Kopernika.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoFot. Michał Krot
MÓWI SIĘ
4.03.2024, 16:19, akt. 17:37

Czy korzystamy z kwiatomatów?
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 latźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok