Radio Białystok | Wiadomości | Znamy kolejnego kandydata w wyścigu o fotel burmistrza Czyżewa

Znamy kolejnego kandydata w wyścigu o fotel burmistrza Czyżewa

autor: Adam Dąbrowski

19.02.2024, 11:30, akt. 11:47

Sławomir Kuropatwa - nauczyciel przedmiotów zawodowych w szkole ponadpodstawowej w Wysokiem Mazowieckiem to kolejny kandydat na stanowisko burmistrza Czyżewa.

źródło: www.umczyzew.pl
źródło: www.umczyzew.pl

Decyzję o starcie w wyborach Sławomir Kuropatwa ogłosił w mediach społecznościowych, a główne punkty jego programu to: budowa w gminie biogazowni, sortowni śmieci, rozbudowa infrastruktury komunalnej i obiektów sportowych.

Kandyduje z własnego komitetu wyborczego, podobnie jak Wojciech Łuczaj, który jako pierwszy kandydat ogłosił publicznie swoją decyzję.

Udział w rywalizacji o stanowisko burmistrza zapowiedział także pełniący obecnie te obowiązki Franciszek Kuczewski, a nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w Czyżewie będzie także czwarty kandydat do tego fotela, który wystartuje z jednego z komitetów lokalnych.

W Czyżewie zarejestrowano najwięcej komitetów wyborczych na terenie działania łomżyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego - w kwietniowych wyborach samorządowych będzie ich aż piętnaście.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zmiana na stanowisku p.o. burmistrza Czyżewa

1.02.2024, 15:16

Franciszek Kuczewski od piątku, 2 lutego będzie pełnić obowiązki burmistrza Czyżewa. Na tym stanowisku zastąpi Andrzeja Molendę, który przejął obowiązki burmistrza po tym, jak burmistrz Anna Bogucka zdobyła w październiku mandat senatora.


W jakiej kondycji finansowej są podlaskie samorządy?

21.11.2023, 11:19

Wysokie Mazowieckie wśród miast powiatowych, Czyżew spośród miasteczek i gmina wiejska Suwałki to podlaskie samorządy gminne w najlepszej kondycji finansowej.
Jak wynika z najnowszego rankingu pisma ‘Wspólnota”, w każdym z tych samorządów nadwyżka operacyjna przekracza 1 tys. zł. na każdego mieszkańca.


Wiemy już, kto będzie pełnił obowiązki burmistrza Czyżewa

8.11.2023, 17:46

Wyborów uzupełniających nie będzie, a do najbliższych - ogólnokrajowych - wyborów samorządowych pełniącym obowiązki burmistrza Czyżewa będzie Andrzej Molenda. To dotychczasowy zastępca Anny Boguckiej, która 15 października uzyskała mandat senatora.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok