Radio Białystok | Wiadomości | Przy fragmencie ul. Piasta w Białymstoku brakuje chodników - pojawiła się szansa na poprawę niebezpiecznej sytuacji

Przy fragmencie ul. Piasta w Białymstoku brakuje chodników - pojawiła się szansa na poprawę niebezpiecznej sytuacji

autor: Ryszard Minko

28.02.2024, 15:41, akt. 15:55

Poskarżyli się mediom na problemy z ulicą bez chodników i od razu pojawiła się szansa na poprawę niebezpiecznej sytuacji.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

Grupa mieszkańców białostockich Pieczurek zwróciła uwagę na fragment ruchliwej ulicy Piasta, przy której piesi mogą się poruszać tylko wąskimi poboczami. Władze Białegostoku wyjaśniały, ze wspomniane tereny nie są własnością gminy, dlatego inwestycja jest niemożliwa. Po nagłośnieniu problemu pojawiła się ważna deklaracja właściciela terenu.


Planujemy zbyć fragment działki na rzecz samorządu lokalnego, co w konsekwencji umożliwi samorządowi przeprowadzenie niezbędnych inwestycji” - to odpowiedź spółki na naszą interwencję, o którą poprosiła nas grupa mieszkańców osiedla Pieczurki.


Chodzi o niespełna 100-metrowy fragment ulicy Piasta, na którym brakuje jakiejkolwiek infrastruktury dla pieszych. Jak mówią mieszkańcy - brak chodników przy ruchliwej ulicy stwarza zagrożenie przede wszystkim dla dzieci, bo jak się okazuje jest to jedyna droga jaką poruszają się uczniowie pobliskiej podstawówki. Dziś muszą szczególnie uważać, bo na fragmencie ulicy są tylko wąskie i nieutwardzone pobocza. Przedstawiciele urzędu miejskiego w Białymstoku wyjaśniali, że problem jest im znany, jednak w tej sprawie maja związane ręce, bo teren należy do PKP i nie mogą na nim przeprowadzać żadnych inwestycji. Po naszej publikacji pojawiła się jednak szansa na zmianę sytuacji. Po 5 dniach oczekiwania otrzymaliśmy odpowiedź od Polskich Kolei Państwowych. Agnieszka Jurewicz z Wydziału Komunikacji z Mediami PKP SA wyjaśnia, że wspomniany fragment ulicy Piasta nie służy realizacji zadań własnych spółki, dlatego planowana jest jego sprzedaż na rzecz samorządu, co w konsekwencji umożliwi przeprowadzenie niezbędnych inwestycji. Na razie żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły. W nieokreślonym czasie spółka ma się zwrócić do władz miasta z propozycją przekazania działki drogowej.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Suwałkach rozpoczęły się wiosenne porządki. Na ulice i chodniki wyjechały zamiatarki

28.02.2024, 08:19

Trwają także prace pielęgnacyjne przy krzewach i żywopłotach oraz grabienie liści.


Przy fragmencie ul. Piasta w Białymstoku brakuje chodników - mieszkańcy Pieczurek walczą o poprawę bezpieczeństwa pieszych

27.02.2024, 15:20

Ulica jest ruchliwa i niebezpieczna, ale brakuje przy niej chodników – tymczasem wiele dzieci musi się nią poruszać w drodze do szkoły. Grupa mieszkańców białostockich Pieczurek prosi o interwencję w sprawie ulicy Piasta. Jak mówią, na niespełna stumetrowym odcinku piesi muszą się poruszać tylko wąskim i zabłoconym poboczem.


Mieszkańcy bloków przy ulicy Parkowej w Sejnach skarżą się na zaśmiecone chodniki

9.02.2024, 06:03

Dotyczy to również okolicznych terenów zielonych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok