Radio Białystok | Wiadomości | Przy fragmencie ul. Piasta w Białymstoku brakuje chodników - mieszkańcy Pieczurek walczą o poprawę bezpieczeństwa pieszych

Przy fragmencie ul. Piasta w Białymstoku brakuje chodników - mieszkańcy Pieczurek walczą o poprawę bezpieczeństwa pieszych

autor: Ryszard Minko

27.02.2024, 15:20, akt. 16:08

Ulica jest ruchliwa i niebezpieczna, ale brakuje przy niej chodników – tymczasem wiele dzieci musi się nią poruszać w drodze do szkoły. Grupa mieszkańców białostockich Pieczurek prosi o interwencję w sprawie ulicy Piasta. Jak mówią, na niespełna stumetrowym odcinku piesi muszą się poruszać tylko wąskim i zabłoconym poboczem.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko


0:00
0:00
Przy fragmencie ul. Piasta brakuje chodników - mieszkańcy Pieczurek walczą o poprawę bezpieczeństwa pieszych - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Problem, z jakim zwrócili się do nas Słuchacze z Białegostoku dotyczy odcinka ulicy Piasta tuż przy połączeniu z ulicą Włościańską. To jedyna droga łącząca niewielkie osiedle Pieczurki z pobliskim osiedlem Piasta, gdzie między innymi zlokalizowana jest szkoła podstawowa, do której uczęszczają dzieci z Pieczurek. 

Sęk w tym, że wspominana ulica Piasta na blisko stumetrowym fragmencie pozbawiona jest jakichkolwiek chodników. Po prostu w pewnym momencie chodnik się kończy, by po ponad 200 krokach znowu się zaczynał, a pomiędzy – i z jednej i z drugiej strony jest tylko błotniste pobocze. Droga jest dość ruchliwa, poruszają się nią też miejskie autobusy dlatego grupa mieszkańców postanowiła zawalczyć o poprawę bezpieczeństwa pieszych.

- Problem jest doskonale znany, ale miasto w tej sprawie ma związane ręce - odpowiada Anna Kowalska z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Teren, na którym brakuje chodnika należy do spółki PKP, która już wcześniej odmówiła władzom miasta nieodpłatnego przekazania terenu na cele inwestycyjne.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Niepełnosprawni muszą tam bywać, a z parkowaniem jest problem

6.02.2024, 13:35

Osoby odwiedzające Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Suwałkach skarżą się na brak dedykowanych im miejsc parkingowych. Narzekają, że przez to mają utrudniony dostęp do tej placówki.


Radni PiS ponownie apelują do prezydenta Białegostoku o rozwiązanie problemu porzucanych hulajnóg

9.08.2023, 13:51

Białostoccy radni Prawa i Sprawiedliwości ponownie apelują do prezydenta Tadeusza Truskolaskiego o rozwiązanie problemu hulajnóg z wypożyczalni, porzucanych na chodnikach i placach.


Rowerzyści apelują o zmianę organizacji ruchu na wiadukcie Dąbrowskiego w Białymstoku

28.03.2023, 14:32

Chcą tam jeździć legalnie i bezpiecznie, a nie po chodniku. Rowerzyści proszą miejskich urzędników, o zmianę organizacji ruchu na wiadukcie Dąbrowskiego w Białymstoku.


Obok biurowca przy ul. Świętojańskiej w Białymstoku powstaje nowy chodnik - zmniejszy się tam liczba miejsc parkingowych

3.11.2022, 07:01

Po zamianie chodnika na parking piesi nadal muszą mieć się na baczności - jednak kończą się już prace nad nowym deptakiem w sąsiedztwie. Wracamy do sprawy chodnika przy ulicy Świętojańskiej w Białymstoku, który kilkanaście dni temu został zamieniony na drogę dojazdową i parking.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok