Radio Białystok | Wiadomości | Firma Pronar może być przedsiębiorstwem wspierającym przemysł zbrojeniowy - mówi minister obrony narodowej

Firma Pronar może być przedsiębiorstwem wspierającym przemysł zbrojeniowy - mówi minister obrony narodowej

autor: Adam Dąbrowski

3.04.2024, 18:56, akt. 19:18

Podlaska firma Pronar może być jednym z przedsiębiorstw produkujących na potrzeby wojska - powiedział, podczas pobytu w fabryce tej firmy w Siemiatyczach, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak- Kamysz.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

- Wojsko potrzebuje nie tylko broni, ale także sprzętu do innych zadań - transportowych czy logistycznych i jestem za tym, żeby wiele polskich firm produkowało na potrzeby sił zbrojnych - powiedział minister.

Pytany o obecne działania w sprawach obronności Władysław Kosiniak- Kamysz stwierdził, że jest to działanie trójtorowe: tworzenie silnej, dobrze wyszkolonej i wyposażonej armii, umacnianie sojuszy - NATO, ale i w ramach Unii Europejskiej oraz poczucie wspólnoty narodowej i obrona cywilna. Zapowiedział także, że jeszcze w tym roku, prawdopodobnie od września w szkołach pojawi się nauka o bezpieczeństwie z programem obejmującym np. udzielanie pierwszej pomocy, ale także sposobu zachowania się w sytuacjach zagrożenia np. podczas klęsk żywiołowych lub w razie wypadku.

W sprawie zagrożenia militarnego dla Europy minister Kosiniak- Kamysz stwierdził, że każde z naszych państw sojuszniczych przygotowuje wszystkie siły i środki po to, żeby odstraszyć potencjalnego agresora i ma nadzieję, że to wystarczy, żeby go zniechęcić.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pronar rozbudowuje fabrykę w Narewce - będą dodatkowe miejsca pracy

12.08.2023, 10:11

Dzięki temu kilkadziesiąt osób w Narewce znajdzie zatrudnienie. Podlaski producent maszyn rolniczych Pronar rozpoczyna w tej miejscowości rozbudowę fabryki. Powstanie nowa hala o powierzchni prawie pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Będą tam produkowane komponenty do kół do maszyn rolniczych.


Pronar otwiera nowe hale produkcyjne i znacznie zwiększa zatrudnienie

12.12.2022, 15:38

Dzięki tej inwestycji w regionie przybędzie kilkaset miejsc pracy. Producent maszyn rolniczych Pronar otwiera w Narwi trzy nowe hale produkcyjne.


To wyróżnienie dla najważniejszych firm w regionie - znamy laureatów Podlaskiej Złotej Setki

17.11.2022, 21:00

W czwartek (17.11) poznaliśmy laureatów tegorocznej Podlaskiej Złotej Setki. Listę firm o największych przychodach przygotowuje Kurier Poranny.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok