Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy radni pozytywnie zaopiniowali wniosek ws. nabycia działek przy ul. Andersa - może tam powstać basen ze strefą zabaw
To kolejny krok do budowy w Białymstoku basenu o wymiarach olimpijskich ze strefą zabaw i relaksu. Radni z Komisji Infrastruktury Komunalnej pozytywnie zaopiniowali w czwartek (4.04) wniosek w sprawie nabycia działek przy ul. Andersa od prywatnych właścicieli.
- To jest jedna nieruchomość wpisana w księdze wieczystej, ale składająca się z trzech działek o powierzchni prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych, a ich zakup jest niezbędny, by rozpocząć inwestycję - mówi dyrektor Departamentu Skarbu Urzędu Miejskiego w Białymstoku Hanna Stankiewicz.
To dlatego, że dzielą one większy teren i bez nich realizacja inwestycji nie jest możliwa. Koszt zakupu działek szacowany jest na prawie półtora miliona złotych. Ale - jak dodaje Hanna Stankiewicz - to jeszcze nie koniec wykupu, bo jest tam 16 działek, z których 8 jest własnością gminy, trzy - dzięki opinii radnych zostaną wkrótce nabyte.
W planach jest wybudowanie w pobliżu ulicy Andersa w Białymstoku nie tylko basenu o wymiarach olimpijskich, ale też basenów odkrytych, saun i siłowni. Realizacja inwestycji uzależniona jest od możliwości finansowych, w optymistycznym wariancie może trwać około trzech, czterech lat.
To ma być kolejny krok do budowy w Białymstoku basenu o wymiarach olimpijskich ze strefą zabaw i relaksu. Urbaniści przygotowali plan zagospodarowania przestrzennego dla części osiedla Jaroszówka, gdzie taki obiekt ma w przyszłości powstać.
Jeśli w Białymstoku powstanie kompleks basenów, to jego lokalizacją będą okolice ulicy Andersa. Taką decyzję podjęli urzędnicy po wcześniejszej analizie także kilku innych lokalizacji.