Radio Białystok | Wiadomości | Finałowa kwesta akcji "Pola Nadziei" w Podlaskiem - wolontariuszy można spotkać w sklepach, galeriach handlowych i parkach

Finałowa kwesta akcji "Pola Nadziei" w Podlaskiem - wolontariuszy można spotkać w sklepach, galeriach handlowych i parkach

autor: Edyta Wołosik

20.04.2024, 07:15, akt. 21.04.2024, 00:32

W sklepach i galeriach handlowych, a także w parkach i przed parafiami w kilku podlaskich miastach odbywa się w weekend (20-21.04) finałowa kwesta akcji "Pola Nadziei".

Finał kwesty Pola Nadziei fundacji Pomóż Im, fot. Krzysztof Kadziewicz
Finał kwesty Pola Nadziei fundacji Pomóż Im, fot. Krzysztof Kadziewicz

Przeprowadzają ją wolontariusze Fundacji "Pomóż im", by zebrać pieniądze na wsparcie podopiecznych domowego hospicjum dla dzieci.

W sobotę (20.04) wolontariuszy można było spotkać w sklepach i galeriach handlowych w Białymstoku, Łomży i Grajewie, a w niedzielę będzie można ich spotkać w centrum Białegostoku i na Plantach, a także m.in. przed kościołami i cerkwiami w Supraślu i Grajewie.

Lekarz hospicjum dla dzieci, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im" dr Eryk Latoch podkreśla, że akcja służy temu, aby przypomnieć czym jest wolontariat i dlaczego warto pomagać. "Fundacja i hospicjum domowe utrzymywane są w głównej mierze z datków, a dzięki działalności wolontariuszy, te wszystkie zbiórki na ich rzecz są możliwe" - dodaje.

Pieniądze zebrane podczas kwesty przeznaczone będą przede wszystkim na bieżącą działalność, pomoc podopiecznym i ich rodzinom.

Akcja "Pola Nadziei" zaczyna się jesienią, gdy przed instytucjami, które biorą w niej udział, sadzone są cebulki żonkili - symbole tej akcji. Wiosną, gdy kwiaty kwitną, organizowane są różne przedsięwzięcia, a zebrany z nich dochód przekazywany jest fundacji.

| red: mag, pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kończy się kolejna edycja kampanii społecznej "Pola Nadziei" - w najbliższy weekend finałowa kwesta

18.04.2024, 14:42

Dzięki różnym inicjatywom i wpłatom udało się już zebrać ponad 140 tysięcy złotych, a jest szansa na więcej. Kończy się 14-ta edycja kampanii społecznej "Pola Nadziei" prowadzonej przez białostocką Fundację "Pomóż im". W najbliższy weekend odbędzie się finałowa kwesta na rzecz ciężko chorych dzieci i ich rodzin.


Bractwo Młodzieży Prawosławnej zorganizowało w Białymstoku zbiórkę żywności

12.04.2024, 19:23

Czekają przede wszystkim na produkty takie jak cukier, mąka, olej, makaron, konserwy czy słodycze. W sieci białostockich sklepów PSS Społem rozpoczęła się w piątek (12.04) dwudniowa zbiórka żywności "Wielkopostny Dar Serca". To akcja Bractwa Młodzieży Prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej.


Wolontariusze PCK zachęcają do pomocy potrzebującym - trwa zbiórka żywności

3.04.2024, 15:47

Blisko tonę żywności zebrali wolontariusze PCK - podczas wielkanocnej akcji WielkaMocPomagania. Darczyńcy mogli przynosić produkty o długim terminie przydatności do oddziałów rejonowych PCK oraz szkół w całym regionie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok