Radio Białystok | Wiadomości | Książnica Podlaska zaprasza na VIII Festiwal Literacki "Autorzy i Książki" w Białymstoku

Książnica Podlaska zaprasza na VIII Festiwal Literacki "Autorzy i Książki" w Białymstoku

autor: Dorota Sokołowska

15.05.2024, 09:41, akt. 12:35

Były edycje "bliżej natury", były "na wesoło", a w tym roku temat przewodni to smak. Czterodniowy Festiwal Literacki "Autorzy i Książki" w Książnicy Podlaskiej rozpocznie się w środę (15.05) spotkaniem z popularyzatorką zdrowego jedzenia Julitą Bator. Do soboty (18.05) można będzie w Książnicy Podlaskiej spotkać wielu znanych autorów.

mat. org.
mat. org.

W czwartek (16.05) piszący o gastronomii Łukasz Modelski opowie o kanonie polskiej kuchni, można będzie zdegustować potrawy. W piątek (17.05) zaplanowano spotkanie z Michałem Koterskim, w sobotę (18.05) z Joanną Brodzik, aktorką programu kulinarnego „Apetyt na miłość".


Wszystkim będziemy życzyli smacznego, bo każdy z nas lubi jeść, smakować, ale smakujemy również życie i gusty, więc będzie właśnie o tym. Myślę, że każdy, kto do nas przyjdzie, znajdzie coś dla siebie - mówi dyrektorka Książnicy Podlaskiej Beata Zadykowicz.


Wśród zaproszonych gości są blogerzy, autorzy piszący o jedzeniu, a także osoby, które opowiedzą o jedzeniu w literaturze i sztuce.


Cały pomysł na smak pojawił nam się w głowie właśnie przez jedzenie. Każdy lubi jeść, my też, ale później uznaliśmy, że o smaku można mówić w różnych kontekstach. Coś może być ze smakiem stworzone, jakieś dzieło sztuki, można też kosztować smaki życia i stąd właśnie taki wybór naszych gości - mówi Tomasz Filipowicz z Książnicy Podlaskiej.


Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny, a festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa "Dzikie smaki" autorstwa Pawła Stasiewicza - Dzikiego Kuka, która odbędzie się w Galerii Parter podczas trwania festiwalu. Multimedialna wystawa twórcy profilu Dziki Kuk pozwala zdać sobie sprawę, że na naszych talerzach jest mnóstwo miejsca na stokrotki, żołędzie, fiołki, kwiatostany leszczyny i purchawki.

źródło: PAP | red: dl, gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Książnicy Podlaskiej pojawią się autorzy książek kulinarnych

12.05.2024, 09:36

Była edycja 'na wesoło", była "bliżej natury" - a w tym roku startuje festiwal poświęcony jedzeniu. Już za kilka dni w Książnicy Podlaskiej pojawią się autorzy m.in. książek kulinarnych.


ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok