Radio Białystok | Wiadomości | Słuchowiska Polskiego Radia Białystok na Festiwalu "Dwa Teatry"

Słuchowiska Polskiego Radia Białystok na Festiwalu "Dwa Teatry"

autor: Agnieszka Czarkowska

22.06.2024, 10:31, akt. 23.06.2024, 10:31

Dwa słuchowiska Polskiego Radia Białystok biorą udział w rozpoczynającym się w sobotę (22.06) Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji "Dwa Teatry - Sopot 2024".

W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok powstaje słuchowisko "Głosy ciemności", fot. Sylwia Krassowska
W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok powstaje słuchowisko "Głosy ciemności", fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Słuchowiska Polskiego Radia Białystok na Festiwalu "Dwa Teatry" - z Dorotą Sokołowską rozmawia Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W konkursie słuchowisk dla dorosłych znalazła się audycja „Głosy ciemności”. To wspólna realizacja Radia Białystok i Fundacji Malczoff zrzeszająca twórców Teatru Wierszalin. Autorem i reżyserem słuchowiska jest Michał Zdunik, akustycznie zrealizował je Grzegorz Falkowski. Ta historia o świecie wybitnego artysty Jerzego Nowosielskiego rywalizować będzie z innymi piętnastoma słuchowiskami. Publiczna prezentacja słuchowiska w sobotę (22.06) w sopockim Mulitkinie."Głosy w ciemności" - słuchowisko Michała Zdunika Natomiast w kategorii słuchowisk dla dzieci i młodzieży w niedzielę (23.06) w sopockim Teatrze Atelier prezentowana będzie audycja autorstwa i w reżyserii Doroty Sokołowskiej "Baśń o dziewczynce, która zgubiła niebo", którą dźwiękowo zrealizował Kamil Kalicki.

Werdykt jury XXIII edycji Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji "Dwa Teatry" poznamy podczas uroczystej gali 24 czerwca w Sopocie.

| red: tk, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Słuchowiska Polskiego Radia Białystok zostały zakwalifikowane do Festiwalu "Dwa Teatry"

22.05.2024, 11:52

Dwa słuchowiska zgłoszone przez Polskie Radio Białystok wezmą udział w konkursie Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji "Dwa Teatry - Sopot 2024".


Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok z nominacją do tytułu Podlaska Marka w kategorii "Kultura"

17.04.2024, 11:54

To dla nas duże wyróżnienie. Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok - Białostocka Szkoła Reportażu nominowane do tytułu Podlaska Marka w kategorii "Kultura".


Andrzej Bajguz, Zdzisław Wasilewski oraz Kamil Kalicki z Polskiego Radia Białystok nagrodzeni na festiwalu "Dwa Teatry" w Zamościu

19.06.2023, 20:20

Nasi radiowi koledzy wśród najlepszych twórców teatru radiowego w Polsce. Słuchowisko "Inwazja robotów" Andrzeja Bajguza zdobyło Grand Prix w kategorii słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Za jego realizację akustyczną Grand Prix otrzymał Kamil Kalicki. Kolejna nagroda przypadła Zdzisławowi Wasilewskiemu za realizację akustyczną "Mesjasza. Bruno Schulz". Te nagrody przyznano na najważniejszym festiwalu telewizyjnej i radiowej twórczości „Dwa Teatry” w Zamościu.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok