Radio Białystok | Wiadomości | Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok z nominacją do tytułu Podlaska Marka w kategorii "Kultura"

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok z nominacją do tytułu Podlaska Marka w kategorii "Kultura"

autor: Renata Reda, Wojciech Szubzda

17.04.2024, 11:54, akt. 16:11

To dla nas duże wyróżnienie. Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok - Białostocka Szkoła Reportażu nominowane do tytułu Podlaska Marka w kategorii "Kultura".

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda


0:00
0:00
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok z nominacją do tytułu Podlaska Marka w kategorii "Kultura" - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Na Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok można głosować na stronie internetowej Podlaskiej Marki
Plebiscyt po raz 20. organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. W tym roku nadesłano 165 propozycji, z których kapituła nominowała 28 w 10 kategoriach: produkt spożywczy, produkt użytkowy, inwestycja, odkrycie, wydarzenie, kultura, społeczeństwo, biznes, projekt 4.0 oraz marka bez barier.


Nominacja dla Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok

Nominacja, którą dostało Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok to szansa na promocję radiowych reportaży - cieszy się kierowniczka Studia Reportażu Agnieszka Czarkowska.


Bardzo się cieszymy z tej nominacji, Redakcja Reportażu istnieje od kilkudziesięciu lat. W ubiegłym roku nasza redakcja wyprodukowała ponad 100 premierowych reportaży. Zależy nam na tym, żeby z naszymi reportażami docierać nie tylko do naszych stałych Słuchaczy, którzy znają naszą markę, ale także do tych, którzy jej jeszcze nie znają. Jesteśmy na antenie, ale także na stronach internetowych i podkastowych - mówi Agnieszka Czarkowska.Redakcja Reportażu w Polskim Radiu Białystok powstała w latach 90., ale radiowe reportaże były tworzone już dużo wcześniej. Od ponad pół wieku towarzyszymy z mikrofonem mieszkańcom naszego regionu - w chwilach dla nich wyjątkowych i ważnych, jak i w codzienności. W dłuższej formie opowiadamy historie, by przetrwały dla kolejnych pokoleń. Staramy się być blisko naszych słuchaczy, dbać o jakość naszych produkcji, czego wyrazem są - życzliwy odbiór oraz liczne nagrody przyznawane nam w ogólnopolskich konkursach.

Tylko w minionym roku zrealizowaliśmy ponad 100 premierowych reportaży, zdobyliśmy w sumie 10 nagród w 8 ogólnopolskich konkursach (Grand PiK, Konkurs Bałtyk 2023, Melchiory, Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory, Festiwal Dwa Teatry, Festiwal Losy Polaków 2023, Festiwal Wrażliwy 2023). Nasze dziennikarki brały udział w międzynarodowych spotkaniach reportażystów takich jak International Features Conference w Reykjaviku (partnerem wyjazdu było Województwo Podlaskie), Ake Blomstroom Masterclass czy Prix Europa w Berlinie. Ponadto przedstawicielki Studia Reportażu i Dokumentu zasiadają w składach jurorskich ogólnopolskich konkursów, a także komisjach preselekcyjnych do międzynarodowych konkursów sztuki radiowej.
Co roku organizujemy Warsztaty Reportażu Radiowego - spotkania reportażystów z całej Polski w różnych miejscach naszego regionu (np. w Tykocinie, Supraślu).
W kategorii kultura nominowany jest również Festiwal Teatralny "Walizka" i białostockie Juwenalia.


Marszałek: w plebiscycie startują zarówno nowe inicjatywy, jak i te bardzo znane

Marszałek Artur Kosicki mówi, że w plebiscycie startują nowe inicjatywy, ale też bardzo znane.
Kosicki zwrócił uwagę, że kapitule zależało na tym, aby z jednej strony nominacje trafiły do nowych pomysłów i firm, a z drugiej - uhonorować takie przedsięwzięcia i instytucje, które - jak podkreślił - "są już marką samą w sobie, a którym brakuje tej jednej, jedynej Podlaskiej Marki".

Zaznaczył, że cieszy fakt, iż coraz więcej zgłoszeń wpływa na kategorię marka bez barier, do której można było zgłaszać inicjatywy i firmy, które dostosowują się do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zwrócił uwagę, że w kategorii projekt 4.0 nie ma konkurencji, jest tylko jedna nominacja.


Kategorie i nominowani

W kategorii biznes nominowano: mydlarnię 4 szpaki, producenta okien i drzwi Monolit oraz firmę produkującą ekologiczne znicze zasilane fotowoltaiką Interlight.

Wieża edukacyjno-widokowa w Uhowie, adaptacja budynku na potrzeby publicznej biblioteki w Dąbrowie Białostockiej i fabryka kół tarczowych firmy Pronar - to nominowani w kategorii inwestycje.

O nagrodę w kategorii kultura powalczą: Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka", Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok - Białostocka Szkoła Reportażu oraz Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok.

Wśród odkryć nominowano: urządzenie do edukacji sensorycznej Politechniki Białostockiej, pisarkę powieści obyczajowych Annę Rybakiewicz oraz protezy dla zwierząt stworzone przez Iwet Lubak.

W kategorii produkt spożywczy nominowano: linię jogurtów wysokobiałkowych i dla dzieci Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach, makowiec domowy cukierni Kinga oraz naturalne produkty z Puszczy Białowieskiej Matecznik. Natomiast wśród produktów użytkowych o nagrody powalczą: brona talerzowa firmy InterTech, naturalne kosmetyki Neboa oraz piankowe zabawki Kidymoon.

Supernowoczesne Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach - to jedyny nominowany w kategorii projekty 4.0.

W kategorii społeczeństwo o nagrody powalczy: Polska Sztuka Walki Koluchstyl, przedsięwzięcie "Poznajemy Podlaskie" oraz Młoda Ultra, czyli dziecięcy sektor kibicowski.

Wśród wydarzeń nominowano: Odlotowe Suwałki AirShow, East Design Days oraz akcja #DorzućMisia podczas meczu piłki nożnej Jagiellonii Białystok-Legia Warszawa.

W kategorii marka bez barier nominowano: pierwszą w Polsce galę paraboksu Seven Stars Paraboxing Night, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym "Jasny cel" oraz Zakład Aktywności Zawodowej Argenta w Łomży.

W ramach Podlaskiej Marki zostaną też nadane dwa tytuły: Ambasadora Podlaskiej Gospodarki oraz Ambasadora Województwa Podlaskiego.

Własną nagrodę przyznają też konsumenci. Głosować przez tydzień można na stronie podlaskamarka.pl. Laureatów Podlaskiej Marki poznamy 24 maja.

źródło: PAP | red: gl, pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nasza dziennikarka Joanna Sikora z szansą na nagrodę Festiwalu Wrażliwego

5.04.2024, 15:03

Audycja Joanny Sikory "Crazy Babki” otrzymała nominację w kategorii reportaż radiowy VII Festiwalu Wrażliwego. To opowieść o zespole muzycznym z Orli, który pełni rolę pogotowia muzycznego i wspiera w domach samotne i schorowane osoby.


Nasza dziennikarka Joanna Sikora otrzymała wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Marszałka Senatu

28.02.2024, 12:51

Joanna Sikora wyróżniona w Konkursie o Nagrodę Marszałka Senatu dla dziennikarzy polskich i polonijnych. Jury doceniło reportaż dziennikarki Polskiego Radia Białystok zatytułowany "Więcej niż dom". W środę (28.02) w siedzibie Senatu RP w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu.


Paweł Antosiewicz i Aleksandra Sadokierska z Radia Białystok nagrodzeni na gali rozdania Melchiorów

24.11.2023, 07:15

Sukces naszych radiowych kolegów. Paweł Antosiewicz i Aleksandra Sadokierska odebrali w czwartek (23.11) w Warszawie nagrody podczas gali Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2023", Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Konkursu Stypendialnego imienia Jacka Stwory.


Nasza dziennikarka Aleksandra Sadokierska otrzymała nominację w Ogólnopolskim Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory

24.10.2023, 13:33

Dziennikarka Polskiego Radia Białystok Aleksandra Sadokierska otrzymała nominację w Ogólnopolskim Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok