Radio Białystok | Wiadomości | 80 kolejnych prób nielegalnego przekroczenia granicy przez migrantów

80 kolejnych prób nielegalnego przekroczenia granicy przez migrantów

25.06.2024, 12:26, akt. 12:30

Minionej doby zanotowano prawie 80 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała we wtorek (25.06) Straż Graniczna. W stronę polskich służb migranci rzucali kamieniami i gałęziami.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Migranci usiłowali nielegalnie dostać się do Polski na odcinkach granicy w okolicach Białowieży, Dubicz Cerkiewnych i Czeremchy - poinformowała rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz. Na terenie Białowieży migranci usiłowali nielegalnie przedostać się do Polski w rejonie granicznej rzeki Leśna Prawa.

"Odnotowaliśmy jedno zdarzenie, podczas którego migranci znajdujący się po stronie białoruskiej obrzucali polskie patrole gałęziami i konarami drzew. Nikt nie ucierpiał" - podał Podlaski Oddział SG.

Według statystyk POSG, od początku roku było w regionie blisko 19 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Od początku czerwca było to ok. 3,2 tys. takich prób. W maju odnotowano ich ponad 8 tys., w kwietniu prawie 3,4 tys. Zatrzymywane osoby pochodziły z 35 krajów.

Od początku roku SG zatrzymała ponad dwieście osób podejrzanych o pomocnictwo i organizację nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski w Podlaskiem.

źródło: PAP | red: tk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policja szkoli żołnierzy i funkcjonariuszy SG służących na granicy

14.06.2024, 13:38

Policja prowadzi szkolenia dla żołnierzy WP i funkcjonariuszy SG służących na polsko-białoruskiej granicy, które mają usprawnić i wzmocnić wspólne działania służb. W piątek (14.06) takie ćwiczenia odbyły się w Dubiczach Cerkiewnych - wzięło w nich udział ok. 200 żołnierzy i pograniczników.


W całej Polsce zawyły syreny. Służby mundurowe uczciły pamięć żołnierza, który zmarł po ataku na granicy

12.06.2024, 12:10

Mateusz Sitek - żołnierz 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, który zmarł na skutek ran odniesionych po ataku nożem na granicy polsko-białoruskiej - spoczął w rodzinnej miejscowości. W południe na znak czci dla żołnierza w całym kraju zawyły syreny radiowozów, pojazdów straży pożarnej i straży granicznej.


Premier: Przyjęliśmy uchwałę o utworzeniu strefy buforowej przy granicy z Białorusią

10.06.2024, 14:38

"Przyjęliśmy uchwałę, której konsekwencją praktyczną jest rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o utworzeniu strefy buforowej przy granicy z Białorusią" - powiedział po obradach rządu w Białymstoku premier Donald Tusk.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok