Radio Białystok | Wiadomości | Kolorowy żubr - nowe logo województwa podlaskiego

Kolorowy żubr - nowe logo województwa podlaskiego

2.02.2010, 19:00, akt. 19:00

foto: Marcin Pietraszko
foto: Marcin Pietraszko

Sylwetka żubra zbudowana z kolorowych kwadratów - tak wygląda logo województwa podlaskiego, którego autorem jest znany malarz Leon Tarasewicz. Kwadraty przypominają z jednej strony haft krzyżykowy, z drugiej - piksele na ekranie komputera.

Po kontrowersjach związanych z graficznym znakiem miasta, władze województwa zdecydowały się powierzyć zadanie stworzenia logo regionu artyście, który w Białymstoku się urodził, mieszka oraz cieszy się międzynarodowym uznaniem i autorytetem - mówił podczas prezentacji logo marszałek Jarosław Dworzański.

Zadaniem Tarasewicza było ożywienie i unowocześnienie postaci żubra, który do tej pory symbolizował województwo podlaskie. Jak przyznał artysta - profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - nie było to łatwe.

Nowe logo województwa Podlaskiego jest żywe, barwne i nowoczesne. Jego struktura umożliwia tworzenie licznych kombinacji barwnych kwadratów, co daje szerokie możliwości zastosowania na dużych i małych płaszczyznach. Można je umieszczać zarówno na większych powierzchniach jak bilbordy, namioty czy balony reklamowe, jak i na mniejszych - wizytówkach, firmowym papierze, długopisach i innych gadżetach.

Teraz od pracy urzędu marszałkowskiego zależy, czy nasze województwo będzie kojarzone z tym logo nie tylko przez mieszkańców naszego regionu, ale i innych regionów oraz zagranicą. (emce)

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Sokrates

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: stock.adobe.com
ŁOMŻA
6.12.2022, 09:42, akt. 09:55

"Maturalne Mikołajki" w Łomży


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok