Radio Białystok | Wiadomości | Łoś i trzy żywioły to nowe symbole Augustowa

Łoś i trzy żywioły to nowe symbole Augustowa

19.05.2012, 16:54, akt. 16:54

Łoś i trzy żywioły - to symbole Augustowa, który w ten weekend obchodzi swoje 455. urodziny. W sobotę (19.05) władze miasta przedstawiły mieszkańcom nowe logo i maskotkę.

Pierwsza z tych nowości w graficzny sposób pokazuje walory turystyczne i historyczne Augustowa. Druga - czyli pluszak - ma być wesołą reklamą i pamiątką z udanych wakacji na Augustowszczyźnie.

Najważniejszym znakiem graficznym Augustowa jest rzecz jasna herb, ale nowe logo autorstwa grafika Radosława Bućko, ma być ważnym symbolem miasta rozpoznawanym i reklamującym go w całej Polsce i w świecie. A jak wygląda? To graficzne połączenie trzech żywiołów: powietrza, wody i ziemi z symbolem monarchii czyli koroną. "Koronę tworzy kropla symbolicznie wpadająca do jeziora Necko - jest to połączenie tradycji z teraźniejszością" - informuje burmistrz Augustowa Kazimierz Kożuchowski.

Z kolei pluszową reklamą Augustowa będzie wesoły łoś, któremu imię wybiorą sami mieszkańcy. "Jeszcze nie wiemy, czy ogłosimy konkurs, czy wymyślimy inny sposób, ale już dziś padały propozycje, np. Zygi, Zyguś, Zygmunt, August" - mówi wiceburmistrz Izabela Piasecka.

Maskotki jeszcze kupić nie można, ale jak zapewniają władze miasta, niebawem to się zmieni i Łosia o nieznanym jak na razie imieniu, można będzie nabyć m.in. w Miejskim Domu Kultury czy Centrum Informacji Turystycznej. (rm/zmj)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok