Radio Białystok | Wiadomości | Łomża: Solidarna Polska w obronie działkowców

Łomża: Solidarna Polska w obronie działkowców

16.05.2013, 19:35, akt. 19:35

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda

Działkowcy nie tylko powinni sami decydować o swoich ogródkach, ale także mieć większe prawa dotyczące ich własności - mówili w Łomży posłowie Solidarnej Polski.

Podlaski poseł Jacek Bogucki zaprosił na nią Andrzeja Derę, który przygotował jeden z czterech projektów ustawy w sprawie ogródków działkowych. Inne propozycje to projekt obywatelski oraz te, które złożyły kluby Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. "Ale żadna z nich nie jest bezbłędna" - mówi Andrzej Dera.

Nowa ustawa musi powstać i trafić do kancelarii Prezydenta RP przed końcem listopada tego roku - przestrzega Jacek Bogucki. Po tym terminie przestaje bowiem obowiązywać obecne prawo.

W Polsce jest około miliona działek zajmujących powierzchnię 44 tys. ha. Często znajdują się na terenach wysoko zurbanizowanych i stanowią zielone płuca miast - twierdzą posłowie Solidarnej Polski. Dlatego w projekcie ich ugrupowania znalazł się zapis, aby ogródki działkowe były trwałym, nienaruszalnym elementem zagospodarowania i nie mogły być wykupowane i przeznaczane np. pod budownictwo. (ad/zmj)

Zobacz też:
Białystok: Protest działkowców przed siedzibami PO


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei




ZNAJDŹ NAS


















źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok