Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Stowarzyszenie "Prawo na drodze" wskaże sędziemu błędy w suwalskiej strefie parkowania

Stowarzyszenie "Prawo na drodze" wskaże sędziemu błędy w suwalskiej strefie parkowania

autor: Marcin Kapuściński

18.05.2018, 07:34, akt. 12:38

Nie udała się próba odsunięcia stowarzyszenia „Prawo na drodze” od toczącej się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym sprawy nieprawidłowości w funkcjonowaniu strefy płatnego parkowania. Wnioskował o to suwalski Ratusz.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Choć rację ekspertom przyznała już lokalna prokuratura, miejscy urzędnicy wciąż podważają ich zastrzeżenia.

Zajmujący się sprawą dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Tomasz Drejer uważa, że stowarzyszenie nie może brać udziału w postępowaniu, bo wykracza to poza jego kompetencje. Powołał się na podobną sprawę, która toczyła się przed sądem w Olsztynie.

Zdaniem reprezentującej lubelskie stowarzyszenie Aleksandry Madej, takie zachowanie władz miasta oznacza, że obawiają się one merytorycznych argumentów.

- W interesie suwalskiego samorządu powinno być jak najszybsze naprawienie nieprawidłowości. Zamiast tego urzędnicy szukają sposobu, jak odsunąć nas od sprawy - mówi Aleksandra Madej.

Białostocki WSA ostatecznie uznał jednak, że „Prawo na drodze” może przystąpić do postępowania jako czynnik społeczny. Dlatego na wyznaczonej na 19 czerwca rozprawie stowarzyszenie będzie już mogło przedstawić sądowi swoje argumenty.

Strefie parkowania lubelskie stowarzyszenie przyjrzało się jesienią ubiegłego roku. W swoim raporcie wykazało wtedy wiele nieprawidłowości, zarówno w oznakowaniu miejsc, jak i w samych przepisach regulujących działalność strefy.

Do wniosków stowarzyszenia przychyliła się prokuratura rejonowa, która do WSA skierowała skargę wskazującą na 18 poważnych uchybień w powołującej strefę uchwale.

| red: kap, mak

ZOBACZ TEŻ:


Strefa płatnego parkowania – do zmniejszenia lub likwidacji

1.03.2018, 17:10

Strefa płatnego parkowania w Suwałkach może być mniejsza lub zupełnie zlikwidowana. Takie warianty rozważają miejscowi radni. 


Czy w Augustowie wróci strefa płatnego parkowania? Zdecydują radni

21.02.2018, 07:16

Augustowscy radni zdecydują w środę (21.02), czy przywrócić w mieście strefę płatnego parkowania. Nie będzie to prosta decyzja, bo temat podzielił mieszkańców.


Wojewódzki Sąd Administracyjny zajmie się sprawą suwalskiej strefy płatnego parkowania

30.01.2018, 10:27

Suwalską strefą płatnego parkowania zajmie się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku. Prokuratura Rejonowa w Suwałkach znalazła bowiem osiemnaście uchybień w uchwale powołującej strefę.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023

fot. Sylwia Krassowska
27.11.2023, 10:39, akt. 29.11.2023, 09:08

A wszystko było ustalone... - felieton Tomasza Kubaszewskiego

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok