Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Prokuratura Rejonowa w Bielsku Podlaskim sprawdza, czy wójt gminy Suwałki złamał prawo

Prokuratura Rejonowa w Bielsku Podlaskim sprawdza, czy wójt gminy Suwałki złamał prawo

autor: Areta Topornicka

19.05.2022, 08:39, akt. 08:48

Chodzi o to że gmina nie egzekwuje należności za zajęcie pasa drogowego w Brodzie Nowym. Na części asfaltowej drogi jeden z mieszkańców postawił tam płot.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

Wojciech Orchowski z Brodu Nowego starał się zainteresować tym problemem gminnych urzędników, jednak bezskutecznie.

- Jeżeli jest zajęty pas drogowy, to uchwałą gminy za zajęcie 1 metra kwadratowego gmina sobie życzy 10 zł dziennie.  Jeżeli tam jest, powiedzmy, 100 metrów zajęte, to można sobie obliczyć, że dziennie to jest 1000 zł, a rocznie 365 tys. zł.  Gmina twierdzi, że wie, że ten pas jest zajęty od kilkudziesięciu lat i przez te kilkadziesiąt lat nic nie zrobiła, aby wyegzekwować od sąsiada nawet jakąś symboliczną kwotę. Twierdzą, że to jest konflikt między mną a sąsiadem.

Zawiadomienie w tej sprawie Wojciech Orchowski skierował do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Ta zawnioskowała o wyłączenie ze sprawy. Dlatego trafiła ona do Bielska Podlaskiego.

- Postanowiłem, że jednak zgłoszę to do prokuratury. Zrobiłem to 28 marca 2022 roku. Teraz śledztwo prowadzi prokuratura w Bielsku Podlaskim. Zastałem już przesłuchany w charakterze świadka. To tak naprawdę nie jest moja sprawa. Ja jestem tylko zgłaszającym. Konflikt jest między gminą a właścicielem posesji, którego płot zajmuje drogę. 

Dodajmy, że asfalt został wylany w 2015 roku. Cały pas drogowy w innych miejscach ma szerokość około 12 metrów. Ze względu na płot sąsiada przy domu Wojciecha Orchowskiego jest to już tylko 7 metrów. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Budowa ulicy Łopianowej w Augustowie stanęła pod znakiem zapytania

18.05.2022, 08:01

Choć miasto ma duże szanse na otrzymanie ponad 50-procentowego dofinansowania do inwestycji może nie dojść, bo sześciu właścicieli nieruchomości nie chce przekazać części swoich działek.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek AugustówAquapark w Suwałkach, fot. Anna Przybicień
30.06.2022, 10:42, akt. 10:49

Suwalski aquapark wraca do normalnej pracyźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok