Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Dzieci sprzeciwiają się decyzji o ścięciu drzew

Dzieci sprzeciwiają się decyzji o ścięciu drzew

autor: Marta Sołtys

19.09.2022, 07:10, akt. 07:16

Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Augustowie sprzeciwiają się wycince kasztanowców na ulicy Kościelnej. Złożyli w tej sprawie petycję, pod którą podpisało się prawie 80 dzieci.

fot. Marty Sołtys
fot. Marty Sołtys

Dzieci sprzeciwiają się wycince kasztanowców

Drzewa mają być usunięte ze względu na remont ulicy. Jednocześnie powiatowe władze twierdzą, że są one chore. Inicjatorka akcji - Hania Piłasiewicz liczy, że dzięki petycji powiat zmieni zdanie. 

- Nikt nas nie pytał o zdanie, a to przecież my w przyszłości będziemy mieszkać w Augustowie. W petycji napisałam,  by starostwo wstrzymało wycinkę i zastanowiło się nad innym sposobem rozwiązania tego problemu. Żyjemy przecież w XXI wieku i można wyremontować ulicę bez usuwania drzew. Dzieci bardzo chętnie się tu podpisywały. Wystarczyło im powiedzieć, że chcą wyciąć kasztanowce i od razu ustawiała się kolejka. Szkoła jest mała, więc poparli mnie prawie wszyscy uczniowie.  

Wicestarosta Dariusz Szkiłądź uważa jednak, że to kolejne polityczne posunięcie miejskich władz, które sprzeciwiają się wycince kasztanowców. 

- Mamy decyzję odpowiednich organów. Wydały one pozwolenie na wycinkę tych drzew. Polityka, którą próbuje propagować Nasze Miasto jest znamienna. Na miejskich terenach wycięło mnóstwo drzew. My nie wykorzystywaliśmy tego tak, jak oni. Najgorsze jest to, że działacze tego ugrupowania angażują swoje dzieci do kampanii politycznej.

Dodajmy, że pełnoletni augustowianie również zbierają podpisy pod petycją w tej samej sprawie. Do tej pory protest wsparło  około 500 osób. 

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


W Augustowie rozpoczęła się zbiórka podpisów przeciwko wycince 18 kasztanowców

9.08.2022, 08:06

Inicjatorzy akcji uważają, że mimo negatywnej opinii dendrologicznej, rosnące na ulicy Kościelnej drzewa można jeszcze ocalić.


W Augustowie trwa spór o 18 kasztanów rosnących przy ulicy Kościelnej

5.08.2022, 07:19

Przeciwko planowanej przez Starostwo wycince drzew protestuje część miejskich radnych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok