Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Mieszkanka Suwałk padła ofiarą oszustwa - straciła ponad 170 tys. zł

Mieszkanka Suwałk padła ofiarą oszustwa - straciła ponad 170 tys. zł

autor: Grzegorz Pilat

16.02.2024, 17:06, akt. 17:29

Podlascy policjanci ostrzegają przed niepewnymi inwestycjami w Internecie. Ponad 170 tys. złotych straciła mieszkanka Suwałk, która chciała zainwestować w kryptowaluty.

źródło: pixabay.com/pl
źródło: pixabay.com/pl

Suwalczanka chciała zarobić pieniądze na handlu ropą i gazem. Znalazła ogłoszenie w Internecie. Tam zostawiła swój numer kontaktowy.


Z seniorką skontaktował się telefonicznie fałszywy doradca inwestycyjny, który oferował kobiecie pomoc i opiekę przy dokonywaniu poszczególnych inwestycji. Aby suwalczanka mogła rozpocząć inwestowanie, fałszywi doradcy twierdzili, że musi przelać wartość minimum 1000 złotych na wskazane konto. Suwalczanka, myśląc, że inwestuje, przelała tam podaną kwotę - mówi sierż. sztab. Agnieszka Skwierczyńska z zespołu prasowego podlaskiej policji.


Za namową przestępców kobieta zainstalowała też na swoim komputerze aplikację do zdalnej obsługi sprzętu.


W ten sposób przestępcy uzyskali dostęp do kont kobiety. W międzyczasie kobieta dostawała informacje, dotyczące inwestycji. Wszystko wyglądało profesjonalnie. W efekcie oszuści wypłacili z jej kont wszystkie oszczędności. W wyniku działań oszustów seniorka straciła łącznie ponad 170 tysięcy złotych - dodaje sierż. sztab. Agnieszka Skwierczyńska.


Kolejny raz policjanci apelują o ostrożność przy podejmowaniu decyzji finansowych przez telefon lub internet. Podkreślają, że pod żadnym pozorem nie wolno instalować oprogramowania dzięki któremu nieznane osoby mieć dostęp do naszego komputera czy telefonu.

| red: dl

ZOBACZ TEŻ:


Policjanci z Łomży zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wystawiali nieistniejące przedmioty na aukcjach internetowych

14.02.2024, 13:31

Myśleli, że unikną kary, teraz grozi im kilka lat więzienia. Dwóch mężczyzn, którzy wystawiali nieistniejące przedmioty na aukcjach internetowych, zatrzymali łomżyńscy policjanci.


Mieszkaniec Białegostoku stracił 8 tys. dolarów - uwierzył oszustowi podającemu się za amerykańską żołnierkę

12.02.2024, 12:10

Nigdy nie przelewajmy osobom poznanym w Internecie jakichkolwiek pieniędzy - przypominają podlascy policjanci. 8 tys. dolarów stracił 32-letni mieszkaniec Białegostoku, który uwierzył w historię oszusta podającego się za amerykańską żołnierkę. Poznana na portalu społecznościowym kobieta twierdziła, że chce mu przesłać pieniądze i ułożyć sobie z nim życie.


Białostoczanka straciła 312 tys. zł, uwierzyła w zyski z kryptowalut

23.01.2024, 11:25

Ponad 312 tys. zł straciła młoda mieszkanka Białegostoku. Dała się oszukać przestępcom, którzy przekonali ją, że na jej koncie z kryptowalutami są oszczędności, które trzeba wypłacić.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok