Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkaniec Białegostoku stracił 8 tys. dolarów - uwierzył oszustowi podającemu się za amerykańską żołnierkę

Mieszkaniec Białegostoku stracił 8 tys. dolarów - uwierzył oszustowi podającemu się za amerykańską żołnierkę

12.02.2024, 12:10, akt. 12:22

Nigdy nie przelewajmy osobom poznanym w Internecie jakichkolwiek pieniędzy - przypominają podlascy policjanci. 8 tys. dolarów stracił 32-letni mieszkaniec Białegostoku, który uwierzył w historię oszusta podającego się za amerykańską żołnierkę. Poznana na portalu społecznościowym kobieta twierdziła, że chce mu przesłać pieniądze i ułożyć sobie z nim życie.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do policjantów z białostockiej "trójki” zgłosił się 32-latek, który został oszukany. Powiedział, że około dwa miesiące temu do znajomych na portalu społecznościowym zaprosiła go kobieta. 32-latek przyjął zaproszenie znajomości i zaczęli ze sobą korespondować. Przedstawiała się jako amerykańska żołnierka, która przebywa na misji w Syrii. Sarah zdobyła jego zaufanie na tyle, że zaczęli planować małżeństwo. 

Po pewnym czasie, rzekoma żołnierka chciała przekazać mężczyźnie zarobione na misji pieniądze, ponieważ znajdowały się w depozycie firmy, która musiała zostać zamknięta. - Na potwierdzenie tego, wysłała mu nawet zdjęcie skrzyni z pieniędzmi - mówi rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.

32-latek wysłał jej wszystkie swoje dane potrzebne do nadania paczki. Po pewnym czasie na jego maila przyszła informacja, że przesyłka została zablokowana na granicy z powodu braku dokumentów.


Aby paczka została przesłana dalej, musiał wpłacić trzy tysiące dolarów. Mężczyzna przelał pieniądze na wskazane konto. W następnym mailu mężczyzna otrzymał informację z kolejnej granicy, że paczka została ponownie zablokowana. Tym razem musiał opłacić pięć tysięcy dolarów za cło. Wciąż korespondując z rzekomą żołnierką dowiedział się, że jest szansa, aby wzięła urlop specjalny, aby mogli wziąć ślub. Taki urlop jednak również trzeba było opłacić - dodaje podinsp. Tomasz Krupa.


Wtedy mężczyzna nabrał podejrzeń i po rozmowie z bratem uświadomił sobie, że padł ofiarą oszustwa.

Podlascy policjanci apelują o ostrożność przy zawieraniu nowych znajomości przez Internet. Proszą też, aby zgłaszać im każdą próbę oszustwa.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kobieta zbierała pieniądze na leczenia dziecka - uwierzyła oszustowi, że chce jej pomóc

7.02.2024, 16:02

Oszuści wykorzystują nawet zbiórki 1,5 proc. podatku, aby okraść mieszkańców regionu - ostrzegają podlascy policjanci.


Odpowiedziała na fałszywą ofertę pracy - straciła ponad 16 tysięcy złotych

6.02.2024, 14:53

Każde ogłoszenie o prace znalezione w internecie powinno być dokładnie sprawdzone - przypominają podlascy policjanci. Ponad 16 tysięcy złotych straciła mieszkanka Suwałk, która chciała pracować jako pielęgniarka na statku wycieczkowym.


Kolneńscy policjanci zatrzymali internetowego oszusta

2.02.2024, 12:02

To kolejne internetowe oszustwo, ale tym razem policjanci bardzo szybko zatrzymali mężczyznę, który wyłudził pieniądze od mieszkanki powiatu kolneńskiego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoFot. Michał Krot
MÓWI SIĘ
4.03.2024, 16:19, akt. 17:37

Czy korzystamy z kwiatomatów?
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 latźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok