Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Członkowie Rady Dialogu Społecznego rozmawiali o problemach w rozwoju Suwałk

Członkowie Rady Dialogu Społecznego rozmawiali o problemach w rozwoju Suwałk

autor: Areta Topornicka

23.02.2024, 18:28, akt. 18:42

O problemach w rozwoju społeczno-gospodarczym Suwałk rozmawiali w piątek (23.02) członkowie Rady Dialogu Społecznego Województwa Podlaskiego. Podczas konferencji prasowej zapowiedzieli działania na rzecz zmniejszenia progu inwestycyjnego uprawniającego do ulg podatkowych, który obowiązuje w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Członkowie Rady Dialogu Społecznego rozmawiali o problemach w rozwoju Suwałk - relacja Arety Topornickiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wiceprzewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Karol Wasilewski, podkreślał, że informacje na temat tzw. Przesmyku Suwalskiego odstraszają potencjalnych inwestorów oraz turystów.


Widzimy to, ile miasto traci rocznie na turystach przez to, że mówi się o tym, że tutaj może rozpocząć się wojna. Ludzie boją się po prostu przyjeżdżać. My tracimy na tym jako lokalni przedsiębiorcy, ale traci też Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna - mówił Karol Wasilewski.


Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zaznaczył, że miasto znajduje się w coraz trudniejszej sytuacji społeczno-gospodarczej


Przedstawiłem konkretne dane statystyczne, z których jasno wynika, że rozwój miasta jest zahamowany - mówił Czesław Renkiewicz.


Ten problem według Rady Dialogu Społecznego spowodowany jest również najwyższym w województwie poziomie progu inwestycyjnego obowiązującym w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, który wynosi obecnie 60 mln zł. Podkreślał to Karol Wasilewski.


Te progi inwestycyjne są absurdalne. Naszym celem jest zmiana ustawy. Rada Dialogu Społecznego zebrała się, żeby interweniować bezpośrednio w Ministerstwie Rozwoju i Technologii u pana ministra Krzysztofa Hetmana. Chcemy zmienić ustawę z tych 60 mln zł do kwoty, która jest realna i rozsądna dla tego regionu - mówił Karol Wasilewski.


Działania Rady wspiera wicewojewoda podlaski Paweł Krutul


Musimy wspólnymi siłami lobbować poprzez swoje kontakty w ministerstwach, które za to dopowiadają - mówi Paweł Krutul.


Stanowisko Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w tej sprawie ma trafić również również do premiera Donalda Tuska.

| red: pp

ZOBACZ TEŻ:


Przedstawiciele komitetu wyborczego "Wspólne Suwałki” krytykują prezydenta Renkiewicza w sprawie zmiany logo miasta

23.02.2024, 16:12

Brak konsultacji społecznych oraz marnotrawienie publicznych pieniędzy wytykają prezydentowi Czesławowi Renkiewiczowi przedstawiciele komitetu wyborczego „Wspólne Suwałki”. Chodzi o przygotowaną przez miejskich urzędników zmianę logo Suwałk.


Nowe logo Suwałk nie spodobało się mieszkańcom - wrócił Miś Uśmich

23.02.2024, 05:30

Władze Suwałk postanowiły wstrzymać się z wprowadzaniem do obiegu nowego logo miasta. Stało się tak po ostrej krytyce, jaka pojawiła się w internetowych wpisach. Logo Suwałk pozostaje więc Miś Uśmich.


Suwałki mają nowe logo

21.02.2024, 15:01

Suwałki mają nowe logo miasta. W suwalskim ratuszu w środę (21.02) zaprezentowano odświeżony System Identyfikacji Wizualnej. Hasło „Pogodne Suwałki ” pozostanie bez zmian, ale wprowadzono nową autorską czcionkę i dodatkową kolorystykę.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok