Radio Białystok | Wiadomości | Przedstawiciele komitetu wyborczego "Wspólne Suwałki” krytykują prezydenta Renkiewicza w sprawie zmiany logo miasta

Przedstawiciele komitetu wyborczego "Wspólne Suwałki” krytykują prezydenta Renkiewicza w sprawie zmiany logo miasta

autor: Marcin Kapuściński

23.02.2024, 16:12, akt. 19:42

Brak konsultacji społecznych oraz marnotrawienie publicznych pieniędzy wytykają prezydentowi Czesławowi Renkiewiczowi przedstawiciele komitetu wyborczego „Wspólne Suwałki”. Chodzi o przygotowaną przez miejskich urzędników zmianę logo Suwałk.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński


0:00
0:00
Przedstawiciele komitetu wyborczego „Wspólne Suwałki” krytykują prezydenta Renkiewicza w sprawie zmiany logo miasta - relacja Marcina Kapuścińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Odświeżony System Identyfikacji Wizualnej Miasta zakłada bowiem zastąpienie Misia Uśmicha literą „S” w zupełnie innej formie graficznej i kolorystyce. Pomysł spotkał się jednak z falą negatywnych komentarzy i władze miasta zdecydowały się od niego odstąpić.


W piątek (23.02) na konferencji w biurze Platformy Obywatelskiej członkowie komitetu wyborczego „Wspólne Suwałki” krytykowali prezydenta, że podjął decyzję bez pytania mieszkańców o zdanie. Mówił o tym m.in. suwalski społecznik Rafał Truchan.


Zarządzenie, które wprowadzało nowe logo zaprzepaściło dotychczasowy tradycyjny logotyp używany przez kilkanaście lat w przestrzeni publicznej. Wywołało to wiele negatywnych emocji wśród mieszkańców - mówił społecznik Rafał Truchan.


Miejski radny oraz kandydat na prezydenta Suwałk Karol Korneluk cieszył się natomiast, że decyzja została cofnięta już po jednym dniu.


W programie promocji miasta jest zapis, iż wybór ostatecznego rozwiązania powinien nastąpić w wyniku badań sondażowych. Stąd nasze pytania, kiedy były te badania i kto brał w nich udział. Powinny być przeprowadzane na dużej grupie mieszkańców, żeby oni mogli wspólnie zadecydować - mówił radny Karol Korneluk.


Krytycznych słów w kierunku władz miasta nie szczędził też poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Niedźwiedzki.


Czy w czasie, gdy w budżecie brakuje środków, warto wydawać 48 tys. zł na zmianę logotypu miasta? Trzeba tu powiedzieć o marnotrawstwie. Decyzja, że zmiany nie będzie jest dobra, ale trzeba było o tym pomyśleć wcześniej mówił poseł Jacek Niedźwiedzki.


Władze Suwałk podkreślają, że Miś UśMich nadal pozostanie maskotką miasta. Zapowiedziały jednocześnie kontynuowanie prac nad nowym logo, a ostateczne decyzje w tej kwestii podejmą suwalczanie.  

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowe logo Suwałk nie spodobało się mieszkańcom - wrócił Miś Uśmich

23.02.2024, 05:30

Władze Suwałk postanowiły wstrzymać się z wprowadzaniem do obiegu nowego logo miasta. Stało się tak po ostrej krytyce, jaka pojawiła się w internetowych wpisach. Logo Suwałk pozostaje więc Miś Uśmich.


Suwałki mają nowe logo

21.02.2024, 15:01

Suwałki mają nowe logo miasta. W suwalskim ratuszu w środę (21.02) zaprezentowano odświeżony System Identyfikacji Wizualnej. Hasło „Pogodne Suwałki ” pozostanie bez zmian, ale wprowadzono nową autorską czcionkę i dodatkową kolorystykę.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok