Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | 50-lecie świętowała Państwowa Szkoła Muzyczna w Suwałkach

50-lecie świętowała Państwowa Szkoła Muzyczna w Suwałkach

autor: Iza Kosakowska

2.03.2024, 07:45, akt. 08:07

Koncertem w wykonaniu uczniów i absolwentów, a także wręczeniem medali, nagród i odznaczeń uczczono w Suwałkach 50-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Była to okazja, żeby przypomnieć bogatą historię placówki i podkreślić, że to właśnie w tej szkole swoje pierwsze muzyczne kroki stawiało wielu znanych i cenionych artystów.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Jak przyznał dyrektor szkoły Bernard Michniewicz – ciężko streścić 50 lat historii takiej placówki. O wysokim poziomie nauczania świadczą najlepiej sukcesy byłych i obecnych uczniów.

 

Mogę z dumą powiedzieć, że nasi absolwenci reprezentują nas nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Są to instrumentaliści, wokaliści – osiągnęli naprawdę wysoki poziom. Są laureatami wielu konkursów - podkreślił Bernard Michniewicz.

 

Jak zauważyła nauczycielka śpiewu, sopranistka Marlena Borowska, w szkole uczą się nie tylko suwalczanie, ale także dzieci i młodzież z całego regionu.

 

To są nasze skarby. Cały czas pracujemy nad tym, żeby przekazać im wszystkie umiejętności i żeby mogli godnie i na jak najwyższym poziomie reprezentować kulturę i sztukę naszego kraju - mówiła Marlena Borowska.

 

W uroczystym jubileuszu wzięli udział suwalscy parlamentarzyści, władze miasta, byli i obecni nauczyciele, a także absolwenci szkoły.

| red: dl

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy Suwalszczyzny zbierają podpisy pod petycją "TAK dla PKS Suwałki"

1.03.2024, 13:08

Trwa zbiórka podpisów pod petycją „TAK dla PKS Suwałki”. Do tej pory poparło ją już prawie 3,5 tys. mieszkańców Suwalszczyzny, którzy domagają się aby suwalski oddział PKS Nova zaczął działać jako samodzielna firma.


Władze Suwałk przyjęły stanowisko ws. budowy drogi ekspresowej Białystok - Augustów - Suwałki

1.03.2024, 08:31

Władze Suwałk obawiają się, że obecny rząd może zrezygnować z budowy drogi ekspresowej Białystok-Augustów-Suwałki. Na środowej (28.02) sesji przyjęto specjalne stanowisko w sprawie niezwłocznych działań dotyczących rozpoczęcia tej inwestycji.


Nowe logo Suwałk nie spodobało się mieszkańcom - wrócił Miś Uśmich

23.02.2024, 05:30

Władze Suwałk postanowiły wstrzymać się z wprowadzaniem do obiegu nowego logo miasta. Stało się tak po ostrej krytyce, jaka pojawiła się w internetowych wpisach. Logo Suwałk pozostaje więc Miś Uśmich.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok