Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Suwalszczyzny zbierają podpisy pod petycją "TAK dla PKS Suwałki"

Mieszkańcy Suwalszczyzny zbierają podpisy pod petycją "TAK dla PKS Suwałki"

autor: Areta Topornicka

1.03.2024, 13:08, akt. 13:26

Trwa zbiórka podpisów pod petycją „TAK dla PKS Suwałki”. Do tej pory poparło ją już prawie 3,5 tys. mieszkańców Suwalszczyzny, którzy domagają się aby suwalski oddział PKS Nova zaczął działać jako samodzielna firma.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

To ważne, aby przy podejmowaniu decyzji na temat przyszłości podlaskiej spółki uwzględnić głos mieszkańców i pasażerów - podkreśla jeden z inicjatorów petycji, suwalski społecznik Piotr Wasilewski. 


Jesteśmy za odwróceniem tej decyzji, która miała miejsce w 2016 roku, kiedy ówczesny zarząd województwa podlaskiego zdecydował o połączeniu pięciu spółek PKS w jedną spółkę PKS NOVA. Było to bardzo dotkliwe dla suwalskiego oddziału. Mówią o tym pracownicy suwalskiego oddziału i pasażerowie. Zebraliśmy już prawie 3,5 tysiąca podpisów. To świadczy o zaangażowaniu mieszkańców - mówi Piotr Wasilewski.


Jak dodaje Piotr Wasilewski, petycję poparło również wielu samorządowców z regionu.


Petycję poprali wszyscy samorządowcy z powiatu suwalskiego, prezydent Suwałk, starosta suwalski i wójtowie gmin: Suwałki, Raczki, Filipów, Bakałarzewo, Przerośl, Rutka-Tartak, Wiżajny, Szypliszki i Jeleniewo. Z powiatu sejneńskiego petycję poparli starosta sejneński, wójtowie gmin Sejny, Giby i Krasnopol. Natomiast z powiatu augustowskiego swoje poparcie wyraził wójt gminy Bargłów Kościelny - informuje Piotr Wasilewski. 


Petycja skierowana jest do obecnych, a także przyszłych radnych sejmiku województwa podlaskiego. Podpisy będą zbierane do końca marca. 

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W sejmiku wojewódzkim trwa spór w sprawie oddzielenia suwalskiego PKS-u ze spółki PKS NOVA

20.02.2024, 09:23

Podlascy radni nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad sejmiku punktu dotyczącego PKS NOVA. Marszałek Artur Kosicki, zgodnie z ustaleniami sprzed tygodnia chciał, by sejmik zdecydował o wydaniu 150 tysięcy złotych na sporządzenie analizy, czy zasadne jest wyłączenie suwalskiego PKS-u ze spółki PKS Nova. Oddzielenia chcą suwalscy związkowcy.


Burzliwa nadzwyczajna sesja sejmiku na temat sytuacji w PKS NOVA

13.02.2024, 07:38

Ponad 3 godziny trwała burzliwa nadzwyczajna sesja sejmiku na temat sytuacji w PKS NOVA. O debatę poprosiło ośmiu opozycyjnych radnych stających w obronie odwołanego dyrektora suwalskiego oddziału spółki Jarosława Żaborowskiego. On sam był dziś na sejmiku, towarzyszyło mu kilkunastu współpracowników z Suwałk.


Artur Kosicki: Nie widzimy potrzeby odwoływania obecnego prezesa PKS Nova

12.02.2024, 14:51

Będzie analiza tego, czy zasadne jest wyłączenie suwalskiego PKS-u ze spółki PKS Nova. To odpowiedź zarządu województwa podlaskiego na wniosek związkowców.


Sejmik województwa zajmie się PKS NOVA i sprawą zwolnionego dyrektora

8.02.2024, 07:05

Sejmik województwa podlaskiego zbierze się w trybie nadzwyczajnym, aby omówić sytuację w suwalskim oddziale PKS NOVA. Posiedzenie zwołano na wniosek radnej Koalicji Obywatelskiej Anny Naszkiewicz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok