Radio Białystok | Wiadomości | W sejmiku wojewódzkim trwa spór w sprawie oddzielenia suwalskiego PKS-u ze spółki PKS NOVA

W sejmiku wojewódzkim trwa spór w sprawie oddzielenia suwalskiego PKS-u ze spółki PKS NOVA

autor: Renata Reda

20.02.2024, 09:23, akt. 09:38

Podlascy radni nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad sejmiku punktu dotyczącego PKS NOVA. Marszałek Artur Kosicki, zgodnie z ustaleniami sprzed tygodnia chciał, by sejmik zdecydował o wydaniu 150 tysięcy złotych na sporządzenie analizy, czy zasadne jest wyłączenie suwalskiego PKS-u ze spółki PKS Nova. Oddzielenia chcą suwalscy związkowcy.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Ten punkt nie wszedł jednak do porządku obrad - mówi marszałek:


Głosami Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego nie został ten punkt wpisany do porządku obrad. Jako zarząd województwa chcieliśmy, zgodnie z sugestią niektórych radnych opozycyjnych, żeby to sejmik zdecydował, czy mają być środki przeznaczone na wykonanie takiej analizy. Ja przypomnę, że my, jako zarząd, chcieliśmy to zrobić we własnym zakresie. Nie uzyskało to akceptacji i widać tutaj, kto i w jaki sposób myśli o rozwoju, o sytuacji w PKS-ie - mówi Artur Kosicki.


Decyzja radnych nie oznacza jednak, że taka analiza nie powstanie - dodaje Artur Kosicki:


Muszę to z biurem prawnym przeanalizować. Być może będziemy zastanawiali się, czy zgodnie z tym, co obiecaliśmy zarówno pracownikom PKS-u z Łomży, Zambrowa, Siemiatycz czy Białegostoku, ale też i Suwałk o tym, że takie coś weźmiemy na własne barki jako zarząd - podkreśla marszałek.


Spółka PKS Nova działa od ponad 7 lat. Powstała po połączeniu PKS-ów w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Zambrowie i Siemiatyczach.

Radni przyjęli natomiast inne poprawki w budżecie na 2024 r., m.in. wpisali 30 mln zł na budowę Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis, na którą to województwo podlaskie otrzymało wstępną promesę z Rządowego Funduszu Polski Ład. Inwestycja będzie realizowana na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Bracia Bogdan i Wiktor Topór uhonorowani odznakami województwa podlaskiego

20.02.2024, 09:01

Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego otrzymali w poniedziałek (19.02) bracia płk Bogdan Topór oraz ppłk Wiktor Topór. Wręczyli im je podczas obrad podlaskich radnych przewodniczący sejmiku i marszałek województwa.


Zamieszanie związane z opłatami za egzaminy na prawo jazdy na sesji sejmiku województwa

20.02.2024, 07:14

Nieoczekiwanie zakończyła się poniedziałkowa (19.02) sesja sejmiku województwa podlaskiego. Przewodniczący sejmiku zarządził bowiem tygodniową przerwę w obradach. Kolejna sesja miała być za miesiąc, a będzie za tydzień. Powodem było zamieszanie związane z projektem uchwały o podwyżce opłat za egzamin na prawo jazdy.


Ogłoszono nazwiska przedstawicieli Forum Mniejszości Podlasia, którzy chcą być radnymi Białegostoku i sejmiku województwa

14.02.2024, 12:08

Forum Mniejszości Podlasia wystawia swoich przedstawicieli do białostockiej rady miasta i do sejmiku na listach Koalicji Obywatelskiej.


Burzliwa nadzwyczajna sesja sejmiku na temat sytuacji w PKS NOVA

13.02.2024, 07:38

Ponad 3 godziny trwała burzliwa nadzwyczajna sesja sejmiku na temat sytuacji w PKS NOVA. O debatę poprosiło ośmiu opozycyjnych radnych stających w obronie odwołanego dyrektora suwalskiego oddziału spółki Jarosława Żaborowskiego. On sam był dziś na sejmiku, towarzyszyło mu kilkunastu współpracowników z Suwałk.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok